Niszczycielska wichura w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

i

Autor: Anna Gołata Niszczycielskie wichury w Polsce będą coraz częstsze. Na zdj. silny wiatr, który w miniony weekend uderzył w Bydgoszczy.

Pogodowa masakra dopiero nadejdzie. Wichury to zaledwie początek. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było

2022-02-22 9:00

Potężne wichury, a co za tym idzie ogromne zniszczenia, ofiary śmiertelne i alerty RCB wysyłane z niespotykaną dotąd częstotliwością. Tak wyglądały w Polsce ostatnie dni. Wielu z nas zastanawia się, kiedy pogodowa masakra dobiegnie końca. Okazuje się jednak, że może to być dopiero początek niebezpiecznego czasu i wichur, które będą siać zniszczenie w naszym kraju. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było.

Niszczycielskie wichury atakują Polskę wręcz po kilka razy w tygodniu. Z coraz większym niepokojem czytamy kolejne wiadomości w ramach alertu RCB. Żywioł wyrządza coraz większe szkody. Ludzie obawiają się nie tylko o swoje domy, mieszkania i samochody, ale przede wszystkim o swoje życie. Co gorsza, przed szkodami wyrządzonymi przez wichurę trudno umknąć. Nigdy nie wiadomo, czy silny wiatr nie uszkodzi naszego dachu czy samochodu. Można jednak zminimalizować ryzyko, pozostając w domu, gdy synoptycy informują o porywistym wietrze. Tegoroczna zima nie kojarzy nam się ze śniegiem i mrozem, ale przede wszystkim z wichurami. Niektórym takie nazwy jak Nadia, Dudley, a ostatnio Eunice zapadną w pamięć na bardzo długo. Co gorsza, do coraz częstszych i silniejszych wichur będziemy musieli się przyzwyczaić. Żywioł nie osłabnie, a wręcz będzie się nasilać.

Sprawdź to! Wiosna 2022. Będzie totalny ARMAGEDON?! Jasnowidz Jackowski miał wizję! Zdradza, jaka pogoda będzie w marcu

Niszczycielskie wichury nad Polską. Niż Eunice siał spustoszenie. Zobacz zdjęcia

Pogodowa masakra dopiero nadejdzie. Czegoś takiego w Polsce nie było

Jak czytamy na stronie twojapogoda.pl, "przyczyną niszczycielskich wichur jest nadzwyczaj intensywny wir polarny, który osiągnął największe parametry w lutym na tle całej historii pomiarów meteorologicznych. Prąd strumieniowy otacza Arktykę, zapobiegając spływom mroźnego powietrza w kierunku Europy, w tym również Polski".

Ciśnienie w centrach niżów jest skrajnie niskie, spada poniżej 960 hPa, co przy dużym jego zróżnicowaniu na małym obszarze, do nawet 30 hPa między północną a południową Polską, objawia się gwałtownym przepływem powietrza. - Atmosfera dążąc do równowagi przemieszcza powietrze z wyżu do niżu, wywołując bardzo silny wiatr - napisano w artykule na twojapogoda.pl.

Energia jest skumulowana nie tylko w oceanie, ale również w całej atmosferze ziemskiej. Energia musi się gdzieś rozproszyć i robi to w układach niżowych, przez co Europa zmaga się niemal z tropikalnymi huraganami, które następują 2-3 dni po sobie. W Polsce tylko jeden dzień niszczycielskich wichur wywołał aż dziewięć tornad, gdzie wiatr mógł osiągać prędkość nawet 180 km/h, niszcząc pod drodze wszystko, co się da.

Niszczycielska wichura dewastuje cmentarze w Warszawie. Zobacz wideo

Wichura zdewastowała warszawskie cmentarze

Niestety, wiele wskazuje na to, że niszczycielskie wichury, tornada i huragany będą występować w Polsce coraz częściej. Zwiększają się różnice temperatury między obszarami strefy polarnej i umiarkowanej. Prowadzi to coraz częstszego pojawiania się ekstremalnych zjawisk w pogodzie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wichury w Polsce niszczą zdrowie Polaków. Rozdrażnienie i problemy z sercem to dopiero początek

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany