Pogoda w Polsce oszaleje! Wichury do 150 km/h i kompletny paraliż. Eksperci podają daty

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Polsce oszaleje! Wichury do 150 km/h i kompletny paraliż. Eksperci podają daty

Orkan Dudley w Polsce. To będzie pogodowy armagedon! Wichury do 150 km/h i kompletny paraliż. To już kwestia godzin

2022-02-16 15:12

Pogoda w Polsce oszaleje i to kwestia zaledwie kilku dni. Niech was nie zmylą przyjemne warunki, które powitały nas na początku tego tygodnia. Wkrótce w naszym kraju zmierzymy się z wichurami o prędkości nawet do 150 km/h i co za tym idzie - potężnym paraliżem komunikacyjnym. To orkan Dudley, który nadciąga do Polski. Prognoza pogody ekspertów nie zostawia złudzeń. Gdzie wystąpią największe utrudnienia? Sprawdzamy poniżej.

Orkan Dudley nadciąga. Śledź naszą relację na żywo: Wichury w Polsce 17.02.2022. Koszmarna noc! Orkan Dudley zmiecie wszystko, co stanie mu na drodze! [RADAR WIATRU]

Orkan Dudley nadciąga do Polski

IMGW ujawnia kolejne szczegóły niepokojącej prognozy pogody. - W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad ranem na zachodzie i w centrum możliwe burze - podaje Instytut.  - Prognozowana wysokość opadów deszczu na północnym zachodzie kraju do 15 mm. Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie i Podhalu do około 5°C w centrum i 7°C na południowym zachodzie. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w drugiej części nocy silny od 30 km/h do 50 km/h, w porywach od 85 km/h na wschodzie do 100 km/h na zachodzie i nad morzem, w Tatrach do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h, w Sudetach do 160 km/h, południowo-zachodni i zachodni - wyjaśniają szczegółowo eksperci IMGW.

Prognoza pogody 17.02.2022. Wichury i nie tylko

Prognoza pogody dla Polski znów straszy bardzo niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Wprawdzie początek bieżącego tygodnia należy do przyjemnych, ale już od czwartku (17.02.2022) nasz kraj przeżyje prawdziwe załamanie pogody. Nie jedna, nie dwie, ale nawet trzy wichury uderzą z ogromną mocą. Jak podają eksperci serwisu twojapogoda.pl - najgorzej będzie w dniach 17-19 lutego. - Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru mogą dochodzić do 90-100 km/h. Jeszcze mocniej powieje podczas przechodzenia frontu szkwałowego, nawet do 120-130 km/h - czytamy w wyżej wspominanym serwisie. Gdzie będzie najgorzej? W tym przypadku jest podobnie, jak w końcówce stycznia. 

Przeczytaj też: To już przedwiośnie? Ekspert IMGW nie pozostawia żadnych złudzeń. Nawet -14 stopni!

QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Zima bez śniegu – ...

Prognoza pogody Polska. Wichury do 150 km/h. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

Pamiętacie uderzenie niżu Maria i orkanu Nadia? Prognozy zwiastują coś jeszcze gorszego. Wygląda na to, że czeka nas paraliż komunikacyjny, połamane drzewa, zerwane dachy i gigantyczne utrudnienia dla podróżujących. Wszystko za sprawą ataku niszczycielskiego żywiołu. Jak wygląda prognoza i które regiony są najbardziej narażone na zniszczenia? 

- Najsilniejszego wiatru spodziewamy się zwłaszcza w północnych województwach, gdzie w pasie od Pomorza przez Kujawy i Warmię po Mazury i Podlasie podmuchy mogą osiągać 110-130 km/h, a na linii wybrzeża nawet do 150 km/h, co zdarza się niezwykle rzadko - podają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Wichury w Polsce. Prognoza każe zachować nadzwyczajną ostrożność

Doniesienia pasjonatów z serwisu twojapogoda.pl potwierdza prognoza synoptyczna IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Tysiące Polaków pozostaną bez prądu. Pod żadnym pozorem nie zostawiajcie w tych dniach samochodów pod drzewami, bo to grozi nieprzyjemną niespodzianką. Jeżeli będzie taka możliwość - zostańcie w domu. Zalecamy regularne odświeżanie komunikatów i ostrzeżeń Instytutu. W naszym serwisie regularnie będziemy odświeżać prognozy i alerty meteorologów. Jeżeli widzicie w waszym regionie nadchodzące niebezpieczeństwo - skontaktujcie się z nami pod adresem mailowym miasta@se.pl. Ostrzeżemy innych.

Wielka wichura zdemolowała Warszawę