Czerwony alarm meteo w Polsce. Prognoza ostrzeżeń IMGW nie zostawia złudzeń

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Czerwony alarm meteo w Polsce. Prognoza ostrzeżeń IMGW nie zostawia złudzeń

Czerwony alarm meteo w Polsce. Prognoza ostrzeżeń IMGW nie zostawia złudzeń [16.02.2022]

2022-02-16 10:13

Czerwony alarm meteorologów w Polsce. Prognoza ostrzeżeń IMGW potwierdza nasze wcześniejsze doniesienia - wichury zaatakują z ogromną mocą. Wiemy już, które regiony są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Synoptycy ujawniają też daty i godziny. Szykujcie się na ogromne utrudnienia na północy kraju. Szczegółowa prognoza poniżej.

Wichury do 150 km/h powracają do Polski?! Takie wnioski można wysnuć po lekturze najnowszej prognozy pogody IMGW. Synoptycy zapowiadają, że już w nocy ze środy na czwartek (16/17.02.2022) nasz kraj zmierzy się z pogodowym armagedonem. - Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w drugiej części nocy silny od 30 km/h do 50 km/h, w porywach od 85 km/h na wschodzie do 100 km/h na zachodzie i nad morzem, w Tatrach do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h, w Sudetach do 160 km/h, południowo-zachodni i zachodni - czytamy w serwisie Instytutu. Potwierdzenie złowrogiej prognozy otrzymujemy w momencie, gdy uruchomimy mapę prognozy ostrzeżeń IMGW. Świeci się ona na czerwono i pomarańczowo. Najgorze jest na północy i na północnym zachodzie.

Czytaj też: Pogoda na lato 2022. Jasnowidz Jackowski przepowiada, jakie będzie lato! Szokująca wizja pogody na lato

Czerwony alarm meteo w Polsce. Prognoza ostrzeżeń IMGW nie zostawia złudzeń [16.02.2022]

Prognozę ostrzeżeń IMGW analizujemy w środę (16.02.2022). W godzinach porannych na czerwono świeci się północna część województwa zachodniopomorskiego i okolice Gdyni. Od 17 lutego, od godziny 7:30 będzie tam obowiązywał trzeci (czerwony!) alarm IMGW związany z silnym wiatrem. Na pozostałym obszarze kraju ostrzeżenia Instytutu będą miały pierwszy lub drugi stopień. A szczegóły? Sprawdzamy je w prognozie synoptycznej. 

- Przelotne opady deszczu, miejscami burze i opady krupy śnieżnej. Prognozowana wysokość opadów do 12 mm na południowy wschodzie. W Tatrach przelotne opady śniegu i tam przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie, około 10°C w centrum i 12°C na południowym zachodzie. Nad morzem od 6°C do 8°C. Wiatr dość silny i silny od 30 km/h do 50 km/h, w porywach od 90 km/h na wschodzie do 110 km/h na zachodzie. Nad morzem i w Tatrach porywy do 140 km/h, w Sudetach około 180 km/h; zachodni i północno-zachodni, górach będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW w prognozie na 17 lutego.

Na sobotę zapowiadane jest kolejne uderzenie wichur i burz. 19 lutego powinno być najgorzej. Są regiony, w których prędkość wiatru może przekraczać 110 km/h i nie mówimy tu tylko o górach. Mieszkańcom województwa pomorskiego i okolic radzimy zachowanie szczególnej ostrożności. Zalecamy regularne odświeżanie komunikatów i ostrzeżeń Instytutu. W naszym serwisie regularnie będziemy odświeżać prognozy i alerty meteorologów. Jeżeli widzicie w waszym regionie nadchodzące niebezpieczeństwo - skontaktujcie się z nami pod adresem mailowym miasta@se.pl. Ostrzeżemy innych.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut