sztorm

i

Autor: Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser

Niż Dudley uderzy w Polskę! IMGW: Idzie "niszczycielski sztorm"!

2022-02-16 6:00

Niż Dudley nadciąga nad Polskę! IMGW publikuje ostrzeżenia pogodowe dla wszystkich 16 województw w kraju. Prognoza pogody IMGW na koniec tygodnia: 16-17 lutego 2022 nie pozostawia złudzeń. Na Bałtyku sztorm, a w pozostałych regionach potężny wiatr sięgający w porywach 110 km/h. Sprawdź najnowszą prognozę IMGW na se.pl.

Niż Dudley uderzy w Polskę! IMGW ostrzega przed sztormem i potężnym wiatrem w całym kraju

Niż Dudley nad Polską. Prognoza pogody w Polsce. IMGW bije na alarm, idzie potężny wiatr, intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. "Na Bałtyku prognozowany jest sztorm" - czytamy w oficjalnym komunikacie synoptyków. Wszystkie województwa w kraju otrzymały ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Z kolei całe wybrzeże: Koszalin, Gdynia, Gdańsk Słupsk i Świnoujście: ostrzeżenia trzeciego stopnia, zakładające prędkość wiatru do 110 km/h. 

Zobacz też: Pogoda w Polsce oszaleje! Wichury do 150 km/h i kompletny paraliż. Eksperci podają daty. Nadejdzie pogodowy armagedon

Niż Dudley uderzy w nocy ze środy na czwartek

W prognozie opracowanej przez specjalistów IMGW czytamy, że niż Dudley uderzy w nocy ze środy na czwartek, - Najbliższe dni w pogodzie upłyną pod znakiem silnego i porywistego wiatru, intensywnych opadów deszczu, lokalnych burz oraz znacznych wahań ciśnienia. Na Wybrzeżu kolejny raz będziemy obserwować niszczycielski sztorm oraz przekroczone stany alarmowe na morskich stacjach wodowskazowych - podaje Instytut.

Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia

Niż Dudley przełoży się do wzrostu poziomu wody w rzekach w północnej i centralnej Polsce. - Przy już wypełniającej się retencji rzecznej obserwować będziemy ponowne przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach oraz wzrosty związane z przemieszczaniem się wód opadowych - ostrzega IMGW.

Wietrzna pogoda będzie towarzyszyć całej Polsce aż do soboty, kiedy nad Bałtykiem przemieszczał się będzie kolejny, płytki ośrodek niżowy.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany