Wiosna

i

Autor: Didgeman/Pixabay Zdjęcie ilustracyjne. Czy to już przedwiośnie?

To już przedwiośnie? Ekspert IMGW nie pozostawia żadnych złudzeń. Nawet -14 stopni!

Prognoza pogody dla Polski nie zostawia żadnych złudzeń. Synoptyk IMGW przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że noc z soboty na niedzielę może nadal być mroźna (12/13.02.2022) termometry wskażą nawet -14 stopni. Mimo to, będzie bardzo pogodnie i tylko miejscami będzie lekko padał śnieg. Oto najnowsze prognozy IMGW.

To już przedwiośnie? Ekspert IMGW nie pozostawia żadnych złudzeń. Nawet - 14 stopni

Prognoza pogody IMGW dla Polski to najlepsze źródło wiedzy w temacie zjawisk meteo. Tym razem synoptyk IMGW przewiduje bardzo trudne warunki atmosferyczne, które nawiedzą nasz kraj w najbliższych godzinach. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Michał Folwarski, powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że sobota za sprawą wyżu w przeważającej części kraju przyniesie dodatnią temperaturę i słoneczną pogodę. Tylko na krańcach południowych i południowo-wschodnich może przelotnie padać śnieg lub deszcz ze śniegiem. 

- Rano możliwe są jeszcze lokalne oblodzenia z uwagi na spadek temperatury w okolicy zera stopni Celsjusza. Ale w ciągu dnia temperatura powinna dość szybko rosnąć i będzie już na plusie na terenie całego kraju - powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW, cytowany przez PAP.

Przeczytaj koniecznie: Przerażające zjawisko pogodowe. Chmara ptaków runęła na ziemię [WIDEO]

Temperatura w ciągu dnia wyniesie około od 1 st. C do 5 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na północy kraju będzie silniejszy, gdzie w porywach może osiągać do 50 km/h. Noc z soboty na niedzielę może nadal być mroźna. Na południu kraju temperatura może spaść do -8 st. C., a w kotlinach górskich nawet do około -14 st. C

Wiosna w ogrodzie: jak przygotować ogród do nowego sezonu [WIDEO]

To już przedwiośnie? Ekspert IMGW nie pozostawia żadnych złudzeń. Nawet -14 stopni!

Polska znajduje się  w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Karpatami. Nad Polskę napływa z zachodu chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W sobotę przewiduje się zachmurzenie małe, tylko na północy i w rejonach podgórskich Karpat umiarkowane. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na ogół z kierunków zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W nocy na południu kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe; na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko nad morzem gdzieniegdzie duże. Temperatura minimalna od -4°C do 0°C; miejscami na północnym wschodzie, południowym wschodzie i w rejonach podgórskich Sudetów około -5°C. Na Podhalu spadek temperatury do -14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i w Sudetach porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 75 km/h.

W niedzielę na południu kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane i tam możliwy słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i tylko na wybrzeżu duże. Temperatura maksymalna od 3°C do 8°C; w rejonach podgórskich Karpat około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem i w rejonach podgórskich porywy wiatru do 55 km/h, w górach do 75 km/h.

Sonda
Nosisz okulary przeciwsłoneczne zimą?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany