Pogoda

i

Autor: pixabay.com Pogoda na 23 stycznia. IMGW ostrzega przed mgłami

Koszmarne prognozy dla zachodniej Polski! Kierowcy muszą szczególnie uważać. "Zagrożenie życia"

2022-01-22 21:10

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach specjalnie się nie zmieni! Śnieg i mróz to nadal dominujący obrazek za oknami. Ale noc z soboty na niedzielę (22/23 stycznia) wraz z porankiem mogą być szczególnie niebezpieczne. W szczególności dla kierowców, którzy będą jeździli samochodami w zachodniej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed mgłami i gołoledzią.

Pogoda 23 stycznia. Ostrzeżenie IMGW. Mgły w zachodniej Polsce

Już w nocy z soboty na niedzielę (22/23 stycznia) w dwóch województwach w zachodniej Polsce będą obowiązywały alerty pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadza I stopień ostrzeżenia w związku z gęstymi mgłami. Ostrzeżenia te obowiązują przede wszystkim w godzinach nocnych i wczesnym porankiem na obszarze lubuskiego i zachodniej części woj. wielkopolskiego. Alert w związku z mgłą ma obowiązywać do poniedziałku, 24 stycznia. - Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. W dzień na południu regionu przejściowa poprawa widzialności do 700 m - podaje IMGW.

Zobacz koniecznie: Skatowali 10-tygodniową córeczkę! Miała połamane rączki. Koszmar w Starogardzie Gdańskim

Pogoda nie będzie łaskawa, bowiem mgły to nie jedyne zjawisko, w związku z którym ostrzeżenia, jakie wprowadza Instytut. Na obszarze woj. lubuskiego, zachodniopomorskiego i zachodniej części Dolnego Śląska ma obowiązywać także alert I stopnia w związku z marznącymi opadami. Ma on obowiązywać przez całą noc z soboty na niedzielę aż do południa. - Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodującej gołoledź - czytamy w informacji IMGW. Ze względu na charakter ostrzeżeń, szczególną uwagę powinni zwracać kierowcy. To im z pewnością będzie przeszkadzać gęsta mgła, a co za tym idzie słaba widoczność, oraz śliska jezdnia.

Pogoda 23 stycznia. Ostrzeżenie I stopnia. Co oznacza?

Co oznacza wprowadzenie I stopnia ostrzeżenia IMGW. Jest on oznaczony kolorem żółtym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz koniecznie: QUIZ. "Dzień Świra" oglądał każdy Polak! Czy pamiętasz te kultowe cytaty i sceny?

Sonda
Czy lubisz zimę?
Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany