Koszmarne prognozy dla zachodniej Polski! Kierowcy muszą szczególnie uważać. "Zagrożenie życia"

2022-01-22 21:10
Pogoda
Autor: pixabay.com Pogoda na 23 stycznia. IMGW ostrzega przed mgłami

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach specjalnie się nie zmieni! Śnieg i mróz to nadal dominujący obrazek za oknami. Ale noc z soboty na niedzielę (22/23 stycznia) wraz z porankiem mogą być szczególnie niebezpieczne. W szczególności dla kierowców, którzy będą jeździli samochodami w zachodniej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed mgłami i gołoledzią.

Pogoda 23 stycznia. Ostrzeżenie IMGW. Mgły w zachodniej Polsce

Już w nocy z soboty na niedzielę (22/23 stycznia) w dwóch województwach w zachodniej Polsce będą obowiązywały alerty pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadza I stopień ostrzeżenia w związku z gęstymi mgłami. Ostrzeżenia te obowiązują przede wszystkim w godzinach nocnych i wczesnym porankiem na obszarze lubuskiego i zachodniej części woj. wielkopolskiego. Alert w związku z mgłą ma obowiązywać do poniedziałku, 24 stycznia. - Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. W dzień na południu regionu przejściowa poprawa widzialności do 700 m - podaje IMGW.

Zobacz koniecznie: Skatowali 10-tygodniową córeczkę! Miała połamane rączki. Koszmar w Starogardzie Gdańskim

Pogoda nie będzie łaskawa, bowiem mgły to nie jedyne zjawisko, w związku z którym ostrzeżenia, jakie wprowadza Instytut. Na obszarze woj. lubuskiego, zachodniopomorskiego i zachodniej części Dolnego Śląska ma obowiązywać także alert I stopnia w związku z marznącymi opadami. Ma on obowiązywać przez całą noc z soboty na niedzielę aż do południa. - Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodującej gołoledź - czytamy w informacji IMGW. Ze względu na charakter ostrzeżeń, szczególną uwagę powinni zwracać kierowcy. To im z pewnością będzie przeszkadzać gęsta mgła, a co za tym idzie słaba widoczność, oraz śliska jezdnia.

Pogoda 23 stycznia. Ostrzeżenie I stopnia. Co oznacza?

Co oznacza wprowadzenie I stopnia ostrzeżenia IMGW. Jest on oznaczony kolorem żółtym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz koniecznie: QUIZ. "Dzień Świra" oglądał każdy Polak! Czy pamiętasz te kultowe cytaty i sceny?

Sonda
Czy lubisz zimę?
Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE