Wichury nawet do 75 km/h! Gdzie będzie najgorzej? [Pogoda na niedzielę, 13.02.2022]

2022-02-12 14:05

Pogoda na niedzielę, 13 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się bezchmurnie na południu kraju, natomiast na pozostałym obszarze Polski pochmurno. Wiatr może wiać w porywach nawet do 75 km/h. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 13 lutego poniżej.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Wyspy Brytyjskie, północną Skandynawię i północno-zachodnią Rosję będą obejmowały niże. Reszta Europy, w tym i Polska, będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Karpatami. Nad Polskę napłynie z zachodu chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 13.02.2022?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w niedzielę (13.02.2022) na południu kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane i tam możliwy słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i tylko na wybrzeżu duże.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Jaka będzie temperatura w niedzielę, 13.02.2022?

Według informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, w niedzielę (13.03.2022) temperatura maksymalna od 3°C do 8°C; w rejonach podgórskich Karpat około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem i na Przedgórzu Sudeckim porywy do 55 km/h, w górach do 75 km/h.

- Temperatura maksymalna od 3 st. C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 8 st. C na Dolnym Śląsku, w rejonach podgórskich Karpat około 0 st. C - podaje IMGW.

Międzynarodowy zlot Morsów
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?