Burza śnieżna

i

Autor: Pixabay/Hans Pogoda długoterminowa na luty 2022. W Polsce czekają nas burze i klimatyczny podział.

Pogoda długoterminowa na luty 2022. Burze i klimatyczny podział w Polsce

2022-01-31 10:59

Pogoda długoterminowa na luty 2022. Przed nami drugi miesiąc roku. Jaka będzie wtedy pogoda? Długoterminowe prognozy ekspertów sugerują, że luty 2022 będzie nieprzewidywalny. Pogoda będzie zmieniać się dynamicznie i podzieli Polskę klimatycznie na cieplejszy zachód i chłodniejszy wschód. Sroga zima da nam popalić, prezentując swoje najróżniejsze oblicza, na czele z wichurami, śnieżycami i burzami. Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Pogoda długoterminowa na luty 2022. W miniony weekend przez Polskę przeszła niebezpieczna wichura związana z niżem „Nadia”. Niemcy uznali nawet głęboki niż atlantycki za orkan, ponieważ w wielu miejscach Europy porywy wiatru przekraczały 120-140 km/h. Co z pogodą w lutym 2022? Długoterminowa prognoza pogody zapowiada, że w pierwszej połowie lutego pogoda będzie dynamiczna i nieprzewidywalna. W ciągu pierwszych dwóch tygodni drugiego miesiąca roku, będziemy musieli zmierzyć się z silnym mrozem, ale również z nawracającymi wichurami, którym towarzyszyć będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Zobacz: Tak wygląda największy cmentarz w Polsce po przejściu wichur. Ten widok budzi grozę! [ZDJĘCIA]

Pogoda w lutym 2022. Na początek ochłodzenie

Luty 2022 przywita nas dużym ochłodzeniem. Temperatura spadnie i to nawet do kilkunastu stopni poniżej zera. Najzimniej będzie we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. Ochłodzenie będzie duże i intensywne, jednak krótkotrwałe. Najzimniej ma być w dniach 1-3 lutego. Później pogoda w Polsce zmieni się. Wystąpią liczne fronty atmosferyczne. Temperatura wzrośnie, ale pojawi się też więcej deszczu i śniegu. Opadom ma także towarzyszyć silny wiatr. Wstępnie szacuje się, że może do tego dojść w dniach 6-7 lutego. Nie wiadomo jednak, jaka będzie skala oraz długość trwania wichur oraz burz śnieżnych. Niestety, należy spodziewać się kolejnych strat materialnych, braku prądu z powodu zerwanych linii energetycznych, a także połamanych gałęzi i drzew.

Sprawdź to! Orkan Nadia uderzył z ogromną mocą. Są ofiary. Tysiące Polaków bez prądu

Po tym jak silny wiatr i towarzyszące mu śnieżyce oraz burze śnieżne ustaną, należy spodziewać się powrotu siarczystych mrozów. Tak wynika z przewidywań ekspertów, jednak długoterminowa prognoza pogody ma to do siebie, że sprawdza się rzadziej niż prognoza krótkoterminowa, więc za kilka dni synoptycy mogą informować o zupełnie innych przewidywaniach na luty 2022.

Źródło: fanipogody.pl

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany