Wichury do 60 km/h i śnieżyce to nie wszystko! Alarm IMGW na poniedziałek [Prognoza pogody 31.01.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 60 km/h i śnieżyce to nie wszystko! Alarm IMGW na poniedziałek [Prognoza pogody 31.01.2022]

Wichury do 75 km/h, śnieżyce i jeszcze to! Alarm meteo na poniedziałek [Prognoza pogody 31.01.2022]

2022-01-31 7:00

Prognoza pogody na poniedziałek, 31 stycznia. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) przekazują, że wichury nie będą aż tak groźne jak w weekend, ale niektóre regiony nadal będą się zmagać z konkretnymi podmuchami wiatru. W wielu rejonach naszego kraju obowiązywać będą alerty pierwszego i drugiego stopnia. Sprawdzamy, gdzie w dniu 31.01.2022 będzie najgorzej. Najnowsza prognoza pogody IMGW na dziś. Analizujemy najnowsze przewidywania ekspertów.

Pogoda na poniedziałek, 31 stycznia. Śnieg i wichury do 60 km/h

Prognoza pogody IMGW na poniedziałek (31 stycznia) jest nieco lepsza od tej, którą przekazywaliśmy wam przed weekendem. Orkan Nadia spowodował mnóstwo problemów w wielu regionach naszego kraju. Na początku tygodnia nie będziemy się mierzyć z wichurami o prędkości powyżej 100 km/h, ale gdzieniegdzie nadal będą obowiązywać alerty Instytutu. - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, na Dolnym Śląsku także deszczu ze śniegiem, podobnie na zachodzie. W Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - podają synoptycy IMGW. Gdzie w najbliższych godzinach będzie najgorzej? Analizę ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz temperatur znajdziecie pod naszym autorskim quizem.

QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Zima bez śniegu – ...

Prognoza pogody na poniedziałek 31.01.2022. Ostrzeżenia IMGW

W weekend IMGW opublikował ostrzeżenia przed silnym wiatrem, oblodzeniem i zawiejami/zamieciami śnieżnymi. Niektóre z nich obowiązują również w poniedziałek (31.01.2022). W województwie podlaskim pomarańczowy alert (drugiego stopnia) wygasa dopiero o 6:00. Możliwe są aktualizacje. Co więcej - Instytut prognozuje nowe ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia. W poniedziałek szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy z województw: kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Komunikaty mocą ulec zmianie. Warto na bieżąco śledzić mapę alertów.

Pogoda na poniedziałek 31.01.2022. Jaka będzie temperatura? Wichury do 80 km/h

W kontekście wartości, które zobaczymy na termometrach - nie ma większych sensacji. IMGW przewiduje temperaturę maksymalną od -2 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. w centrum i na zachodzie oraz 3 st. na Dolnym Śląsku i nad morzem. A co z wichurami, które tak bardzo dały się nam ostatnio we znaki? Będzie wyraźnie lepiej niż chociażby w sobotę i niedzielę.

- Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju i w górach w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, głównie na wschodzie i w górach, zawieje i zamiecie śnieżne. W Karpatach początkowo porywy wiatru do 75 km/h - czytamy na stronie IMGW.

Pogoda na dziś, 31 stycznia. Noc z poniedziałku na wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od -7°C na północnym wschodzie, około -3°C w centrum, do -1°C na zachodzie i 0°C nad morzem. - W rejonach podgórskich Karpat od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni - podaje IMGW.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany