Orkan Nadia uderzył w Polskę z ogromną siłą

i

Autor: KM PSP Toruń

Orkan Nadia uderzył z ogromną mocą. Są ofiary. Tysiące Polaków bez prądu

2022-01-31 9:47

Orkan Nadia uderzył w Polskę z ogromną siłą. Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Strażacy interweniowali prawie 20 tysięcy w całej Polsce! Setki tysięcy odbiorców zostało pozbawionych prądu. Wciąż trwa usuwanie skutków wichury.

Orkan Nadia uderzył w Polskę w sobotę, 29 stycznia, wieczorem, ale najgorzej wiało w nocy z soboty na niedziele oraz w niedzielę, 30 stycznia. Na skutek wichur, które przetoczyły się przez cały kraj, zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych. Strażacy interweniowali do tej pory niemal 20 tysięcy razy.

Orkan Nadia wielkie spustoszenie spowodowała w infrastrukturze energetycznej. Łamiące się drzewa i konary zrywały linie energetyczne w całym kraju. W niedzielę, w ciągu dnia, bez prądu było ponad 300 tys. odbiorców. Wieczorem sytuacja nieco się poprawiła, bo bez prądu pozostawało 203 330 odbiorców.

Orkan Nadia uderzył z ogromną mocą. Są ofiary. Tysiące Polaków bez prądu

- Na godz.21.30 bez prądu pozostaje 20 3330 odbiorców (najwięcej w województwie zachodniopomorskim 45029, pomorskim 34844, wielkopolskim 32700) - przekazał w niedzielę wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.

Przeczytaj: Orkan Nadia: Potężne wichury nad Polską. Nie żyje 27-latek, mnóstwo zniszczeń

Orkan Nadia. Tysiące domów wciąż bez prądu (31.01.2022)

Cały czas trwa przywracanie prądu do domów, ale wciąż wielu Polaków musi radzić sobie bez energii elektrycznej.

- Około 30 tysięcy gospodarstw domowych w województwie pomorskim nadal pozbawionych jest energii elektrycznej z powodu silnego wiatru podczas weekendu - poinformował PAP w poniedziałek dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Jerzy Jakubowski.

Sprawdź to: Orkan Nadia uderzył w Polskę. Wichury nawet do 150 km/h. Alert w całym kraju!

Awarie obejmują ponad 1,4 tys. stacji średniego napięcia. Najwięcej uszkodzonych stacji jest w powiecie kartuskim, słupskim, wejherowskim i starogardzkim. Dodajmy, że w niedzielę rano na terenie Pomorskiego bez energii elektrycznej było ok. 90 tysięcy gospodarstw domowych.

Wichura powaliła wiatrak edukacyjny w Osiecznej koło Leszna

Orkan Nadia. Sytuacja w województwie warmińsko-mazurskim

Trudna sytuacja panuje również w województwie warmińsko-mazurskim.

- Według ostatnich danych w regionie nie miało prądu jeszcze 10 664 odbiorców, najwięcej awarii odnotowano w rejonie Olsztyna i we wschodnich, mazurskich powiatach. Awarie są usuwane na bieżąco - przekazał dyżurny wydziału zarządzania kryzysowego wojewody.

Orkan Nadia. Sytuacja w województwie podlaskim

Tymczasem ok. 6 tys. odbiorców wciąż czeka na przywrócenie prądu w Podlaskiem.

- Prądu nie mają odbiorcy przede wszystkim z rejonu energetycznego Białystok Teren i Bielsk Podlaski - powiedziała Agnieszka Bajerska z PGE Dystrybucja.

Mówiła, że energetycy od wczesnego rana lokalizują przyczyny awarii i naprawiają uszkodzoną infrastrukturę. W niedzielę wczesnym wieczorem bez prądu było 9 tys. odbiorców.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany