Śnieżyca

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Wichury i zawieje śnieżne atakują Toruń! Alarm meteo 4.02.2022

-11 stopni i wichury do 140 km/h. Synoptyk IMGW mówi o paskudnej pogodzie i podaje daty

2022-01-28 14:13

W piątek (28.01.2022) silny wiatr znów daje się we znaki Polakom. Wichury sprawiają, że temperatura odczuwalna jest zdecydowanie niższa niż ta na termometrach. Synoptyk IMGW Ilona Bazyluk przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że do naszego kraju zmierza kolejne załamanie pogody. Kiedy będzie najgorzej? Sprawdźcie w poniższym materiale.

Prognoza pogody na piątek (28.01.2022) z wichurami i innymi nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi się potwierdziła. Niestety bynajmniej na tym nie koniec. Najpierw spójrzmy jednak na te bardziej pozytywne wieści, dotyczące drugiej części dnia. - W ciągu dnia wiatr osłabnie, a temperatura wzrośnie. Prognozowane są 3 stopnie Celsjusza w centrum, 5 st. na wschodzie - przekazała PAP synoptyk IMGW, Iwona Bazyluk. Im dalej jednak, tym gorzej. Eksperci przewidują, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju temperatura nie powinna przekroczyć 0 stopnia Celsjusza. Są regiony, których mieszkańcy będą trząść się z zimna. Późny wieczór i noc zapowiadają się co najmniej nieciekawie.

- Będzie od -5 stopni na południu do około zera na zachodzie i nad morzem, a na Podhalu możliwe jest - 11 stopni. W wielu miejscach możliwe będzie oblodzenie - przekazali eksperci IMGW, cytowani przez PAP.

Załamanie pogody w Polsce. Wichury do 140 km/h to nie wszystko [Prognoza IMGW]

W najbliższą sobotę (29.01.2022) kolejne załamanie pogody sprowadzi nam następny głęboki niż Nadia z systemem frontów, którego ośrodek znajdzie się nad Skandynawią. W nocy z soboty na niedzielę w Karpatach porywy wiatru mogą osiągnąć 100 km/h, a w Sudetach nawet 140 km/h. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. W niedzielę będziemy z niepokojem spoglądać przede wszystkim na tereny górskie i północne. Synoptycy spodziewają się tam porywistego wiatru z prędkością do 110 km/h. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, utrudnienia komunikacyjne i możliwy paraliż na drogach - takich zdarzeń nie można wykluczyć. Tradycyjnie zachęcamy do regularnego sprawdzania ostrzeżeń IMGW i zapoznawania się z prognozą synoptyków w naszym serwisie.

QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Zima bez śniegu – ...
Załamanie pogody nad jeziorem Wigry zaskoczyło turystów w łódce. Pomogli policyjni wodniacy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany