-20 stopni i mnóstwo śniegu. Pogoda w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne -20 stopni, ostre śnieżyce i jeszcze to! Ekspert IMGW o pogodowej masakrze w Polsce

-20 stopni, ostre śnieżyce i jeszcze to! Ekspert IMGW o pogodowej masakrze w Polsce

2022-01-23 7:27

Prognoza pogody dla Polski nie zostawia żadnych złudzeń. Synoptyk IMGW przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24.01.2022) termometry wskażą nawet -20 stopni. Co więcej, lodowatemu klimatowi będą towarzyszyć śnieżyce i inne zjawiska, znienawidzone przez kierowców. Oto najnowsze prognozy IMGW.

Prognoza pogody IMGW dla Polski to najlepsze źródło wiedzy w temacie zjawisk meteo. Tym razem synoptyk IMGW przewiduje bardzo trudne warunki atmosferyczne, które nawiedzą nasz kraj w najbliższych godzinach. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Anna Woźniak powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w niedzielę od zachodu do Polski zacznie wkraczać strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Wschodnia połowa kraju pozostaje pod wpływem arktycznych mas powietrza. Co to oznacza? - Na wschodzie będzie dużo przejaśnień, a wieczorem spodziewamy się nawet rozpogodzeń, choć miejscami możliwe są przelotne opady śniegu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe są słabe opady śniegu przechodzącego w śnieg z deszczem i deszcz - wyjaśnia Woźniak, cytowana przez PAP.

Czytaj też: Niesamowite pogodowe zjawisko na pustyni. Obserwatorzy mają przeróżne teorie

- Także na zachodzie, do godzin południowych oraz wieczorem, prognozowane są opady marznące powodujące gołoledź oraz mgły i zamglenia ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza na wschodzie, minus 1 w centrum, do plus 5 stopni na krańcach zachodnich. Wiatr będzie słaby, tylko na południowym wschodzie początkowo umiarkowany i porywisty - mówi PAP Anna Woźniak z IMGW-PIB.

-20 stopni, ostre śnieżyce i jeszcze to! IMGW o pogodowej masakrze w Polsce [23-24.01.2022]

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie Polski nadal będzie dużo rozpogodzeń, którym towarzyszyć będą wyraźne spadki temperatury. Na południowym wschodzie minimalna temperatura wyniesie minus 15 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich Karpat termometry mogą wskazywać nawet minus 20 stopni. W centrum kraju temperatura spadnie do około minus 8 stopni. Najcieplej - plus dwa stopnie Celsjusza - prognozowane są na północnym zachodzie Polski.

Na zachodzie zachmurzenie będzie całkowite z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwe są marznące opady powodujące gołoledź oraz mgły i zamglenia ograniczające widzialność do 200 metrów. Wiatr będzie słaby, zmienny, przechodzący w południowy.

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany