Atak zimy

i

Autor: Pixabay Atak zimy w Japonii. Kraj zaatakowała snieżyce dziesięciolecia. Mieszkańcy zmagają się z gigantycznymi utrudnieniami.

Śnieżyca dziesięciolecia zaatakowała w tym kraju. Chaos i gigantyczne utrudnienia

2022-02-10 12:00

Ponad metr śniegu, cykliczne śnieżyce i tęgie mrozy. To typowy krajobraz, kojarzący nam się z zimą. W Polsce jednak obecnie śniegu jest jak na lekarstwo, a mrozu nie ma nawet w nocy. Śnieżyca dziesięciolecia dotarła jednak do Japonii. Mieszkańcy niektórych miast zmagają się z chaosem i gigantycznymi utrudnieniami. Pogoda po raz kolejny zaskakuje. Ze srogą zimą walczą Azjaci, natomiast Europejczycy na śnieg mogą popatrzeć jedynie w niektórych zakątkach kontynentu lub w górach.

Przez Japonię przeszła silna śnieżyca, która przyniosła ponad metr śniegu. Takiego ataku zimy w tym kraju nie było od dziesięciolecia. Szczególnie sroga zima dokucza Japończykom mieszkającym na północy tego kraju. Przez Sapporo, miasto znane m.in. ze skoków narciarskich, przechodzi śnieżyca, określana przez użytkowników mediów społecznościowych jako śnieżyca dziesięciolecia. W wielu miejscach Sapporo w zaspach leży ponad metr śniegu. Region Wyspy Hokkaido, gdzie leży Sapporo, zmaga się z silnym atakiem zimy. Problemem jest nie tylko śnieżyca, ale także tęgi mróz. Temperatura na wyspie spada w nocy do -20 stopni Celsjusza. Mieszkańcy muszą mierzyć się z chaosem i gigantycznymi utrudnieniami. Sroga zima, objawiająca się poprzez śnieżyce i siarczyste mrozy, nie jest problemem tylko Japonii. Zima uprzykrza życie także mieszkańcom Chin i Korei. Kolejne śnieżyce wpływają na ogromny wzrost pokrywy śnieżnej w regionie Azji południowo wschodniej. Co więcej, nie widać rychłego końca srogiej zimy w Azji. Intensywne opady śniegu prognozowane są także na kolejne dni lutego.

Sroga zima w Azji. W Europie - ocieplenie

Azjaci walczą z zimą, natomiast w Europie śniegu jest jak na lekarstwo. Do zachodniej i centralnej części Starego Kontynentu dotarło ocieplenie. Śnieg na naszym kontynencie utrzymuje się jedynie na wschodzie i w górach. - Stałą pokrywę śnieżną wciąż obserwujemy między innymi w Turcji, czy w wyżej położonych terenach na Bałkanach - czytamy na stronie fanipogody.pl.

Kiedy śnieżna i mroźna zima wróci do Polski? Najbliższe dni w pogodzie to nadal dodatnie temperatury w dzień oraz lekki mróz nocami w wielu regionach kraju. Być może padać będzie w piątek (11 lutego). Śnieg możliwy jest lokalnie na południu i wschodzie Polski. Nie ma jednak żadnych szans na śnieżycę, jakie występują obecnie w Azji. Eksperci prognozują, że do połowy lutego w Polsce pogoda będzie stabilna. Od 15 lutego aura w naszym kraju ponownie stanie się bardziej dynamiczna. Przez kraj przemieszczać się będą kolejne strefy opadów. W ostatnich dniach do Polski ma wrócić mróz, także za dnia. Bardzo możliwe, że zima nie pożegnała się z nami na długo, choć długoterminowa prognoza ma to do siebie, że za kilka dni może być już nieaktualna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Deszcz i porywisty wiatr. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej! [Pogoda IMGW na 10.02.2022]

Źródło: fanipogody.pl

Sonda
Czy lubisz zimę?
Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany