Pogodowy koszmar powraca do Polski. Mróz, burze i szklanka to nie wszystko [Prognoza]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy koszmar powraca do Polski. Mróz, burze i szklanka to nie wszystko [Prognoza]

Mróz, burze i szklanka na drogach. Pogodowy koszmar wraca do Polski [Prognoza pogody na piątek, 11.02.2022]

2022-02-11 8:12

Prognoza pogody na piątek (11.02.2022) dla Polski przypomina, że zima nie odpuszcza. Pod koniec bieżącego tygodnia zmierzymy się z warunkami, których większość nie znosi. Burze, minusowe temperatury i wichury do 80 km/h to nie wszystko! Meteorolodzy alarmują, że przed nami bardzo trudne godziny. Najnowsze prognozy analizujemy poniżej.

Prognoza pogody dla Polski, którą analizujemy w tym materiale, nie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy wypatrują rychłego nadejścia wiosny. Meteorolodzy zwracają uwagę na niebezpieczny niż Sarai, który dotrze do nas pod koniec tygodnia. Autorzy serwisu twojapogoda.pl podkreślają, że w Europie przyniósł o wiele większe szkody niż u nas, ale w naszym kraju również będzie miał swój negatywny wpływ na pogodę. Potwierdzają to eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). - Od piątku spodziewamy się ochłodzenia, a przelotny deszcz zastępować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nocami ponownie temperatura minimalna poniżej 0°C, w nocy z czwartku na piątek najchłodniej będzie na obszarach podgórskich oraz północnym wschodzie, od -2°C do 0°C - czytamy w prognozie IMGW. Okazuje się, że to nie wszystko.

Czytaj też: Cyklon nad Atlantykiem. Przerażające liczby! Co oznaczają dla Polski?

Prognoza pogody dla Polski. Wichury, mróz i jeszcze to

- W piątek temperatura maksymalna od wyniesie od 2°C na północy do 5°C. W dalszym ciągu wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny i tam w porywach osiągać może do 65 km/h - informuje IMGW. Miejscami porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h. Synoptycy przewidują też opady i burze. Meteorolodzy nie spodziewają się paraliżu komunikacyjnego, ale gdzieniegdzie połamane drzewa mogą powodować utrudnienia. 

- Noc z piątku na sobotę (11/12.02) będzie bardzo niebezpieczna, ponieważ w całym kraju po opadach chwyci nieduży mróz. Wystarczy on jednak, aby deszczówka zalegająca na drogach i chodnikach zaczęła zamarzać tworząc oblodzenie - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Prognoza pogody na weekend. Dobre i złe wieści

IMGW podaje, że w najbliższy weekend w całym kraju będzie dużo słońca, najwięcej na południu, a słabe opady śniegu tylko w województwach północnych. Noce mroźne, szczególnie na południu kraju, gdzie nad ranem w niedzielę temperatura minimalna spadnie do -8°C, a w kotlinach górskich nie wykluczony jest silny mróz do około -14°C. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna od -4°C do -1°C. W dzień temperatura maksymalna od 1°C do 5°C. Wiatr powinien osłabnąć, nieco silniejsze porywy, do 50 km/h, możliwe są tylko na północy. Niebawem przedstawimy wam prognozy ekspertów na marzec. Kiedy nadejdzie wiosna? Wiemy na ten temat coraz więcej. Warto śledzić nasz pogodowy serwis.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany