Deszcz i porywisty wiatr. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej! [Pogoda IMGW na 10.02.2022]

2022-02-09 14:40

Pogoda na czwartek, 10 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się pochmurnie, choć z rozpogodzeniami. Miejscami będzie padał deszcz, natomiast na Pomorzu możliwy deszcz ze śniegiem. Miejscami wystąpi porywisty wiatr. Najmocniej będzie wiało w górach, do 60 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 10 lutego poniżej.

Jak informuje IMGW, Europa Południowa, częściowo Zachodnia i Centralna nadal jest w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska jest pomiędzy rozległym niżem z ośrodkami nad Morzem Norweskim, a wyżem znad Europy Zachodniej i Południowej. Od zachodu nasuwa się strefa frontu ciepłego, za którym napływa cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 10.02.2022?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (10.02.2022) prognozowane jest zachmurzenie duże, na południu kraju z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami; większe przejaśnienia początkowo również na północnym wschodzie. Wychodząc z domu, warto zabrać ze sobą parasol.

- Okresami opady deszczu i mżawki, głównie w północnej połowie kraju, po południu również na zachodzie. Na Pomorzu przejściowo możliwy deszcz ze śniegiem - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz również: Kiedy zacznie się wiosna 2022? Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej przepowiedni

Jaka będzie temperatura w czwartek, 10.02.2022?

Według informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, w czwartek (10.02.2022) temperatura maksymalna w Polsce od 4°C, 6°C na północy, około 8°C w centrum, do 11°C na południowym zachodzie; lokalnie na Pomorzu i w obszarach podgórskich Karpat około 3°C. Miejscami będzie mocno wiało.

- Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, w Tatrach powodujący zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Zobacz też: Śnieżny armagedon w Zakopanem: Wywożą śnieg ciężarówkami! Nie mają już gdzie go zwozić

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (10.02/11.02.)

Jak podają synoptycy IMGW, w nocy z czwartku na piątek (10.02/11.02.) zachmurzenie będzie duże, na południowym wschodzie początkowo z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy i zachodzie także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C, 2°C na północy od 3°C, 5°C na południu; w rejonach podgórskich od -2°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany