W środę poprawa pogody w Polsce. Problemem wichury do 80 km/h [Prognoza pogody 9.02.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne W środę poprawa pogody w Polsce. Problemem wichury do 80 km/h [Prognoza pogody 9.02.2022]

W środę poprawa pogody w Polsce. Problemem wichury do 80 km/h [Prognoza pogody 9.02.2022]

2022-02-09 7:48

Prognoza pogody na środę, 9 lutego. Specjaliści IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) mają zdecydowanie lepsze wieści niż dzień wcześniej, ale jednocześnie ostrzegają przed wichurami. Gdzie 9.02.2022 będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza pogody na dziś.

Pogoda na środę, 9 lutego. Deszcz ze śniegiem i wichury

Prognoza pogody na środę (9.02.2022) dla Polski jest zdecydowanie lepsza niż na początku tygodnia.  Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Europa Południowa, częściowo Zachodnia i Centralna nadal będzie w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. Polska będzie pomiędzy rozległym niżem z ośrodkami nad Morzem Norweskim, a wyżem znad Europy Zachodniej i Południowej. Od zachodu nasunie się strefa frontu ciepłego. Za frontem zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego. Ciśnienie będzie się wahać. Co z tego wynika? Poniżej analizujemy prognozy na najbliższe godziny. 

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski w szokującej wizji o POGODZIE! Kiedy TO się stanie?! Wszystko jest już jasne

Prognoza pogody na środę 9 lutego. Temperatura, wichury, deszcz

W środę w dzień zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat oraz na Suwalszczyźnie również deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 5 cm.

- Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na wschodzie, około 7 stopni w centrum, do 10 stopni na południowym zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 3 do 5 stopni. Wiatr umiarkowany i okresami w porywach do 60 km/h, nad morzem także dość silny i w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 80 km/h, lokalnie powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na dziś 9 lutego. Noc ze środy na czwartek

W nocy ze środy na czwartek (9/10.02.2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północy z rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat oraz na północy także deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od 1°C na północy, 3°C, 4°C na przeważającym obszarze, do 6°C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od -1°C do 2°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy na stronie IMGW.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany