Wichury do 90 km/h, nawet 10 cm śniegu i jeszcze to! Wtorek da nam w kość [Prognoza pogody 7.02.2022]

i

Autor: KM PSP w Toruniu / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 90 km/h, nawet 10 cm śniegu i jeszcze to! Wtorek da nam w kość [Prognoza pogody 7.02.2022]

Nawet 10 cm śniegu, wiatr do 90 km/h i jeszcze to! Wtorek da nam w kość [Prognoza pogody 8.02.2022]

2022-02-08 7:02

Prognoza pogody na wtorek, 8 lutego. Specjaliści IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie mają dla nas dobrych wieści. Pogoda na dziś została przez nich omówiona ze szczegółami. Śnieg, silny wiatr i zimowe temperatury - taki klimat nawiedzi Polskę w najbliższych godzinach. Gdzie 8.02.2022 będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza pogody na dziś.

Pogoda na wtorek, 8 lutego. Śnieg, wichury i deszcz ze śniegiem

Prognoza pogody IMGW na wtorek (8 lutego) nie wygląda dużo lepiej od tej z dnia wczorajszego. Ponownie zmierzymy się z bardzo wymagającymi warunkami atmosferycznymi. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Europa południowa, częściowo zachodnia i centralna oraz krańce wschodnie kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. Nad Polskę od zachodu będzie nasuwać się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad Zatoki Botnickiej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Co to oznacza w praktyce? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli rosło. - We wtorek zachmurzenie duże. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pogórzu Karpackim przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, wysoko w Tatrach o 10 cm - informuje IMGW.

Przeczytaj też: Pogodowe wariactwo w Polsce. Lato przyszło w... lutym?!

Pogoda na wtorek, 8.02.2022. Jaka będzie temperatura? Wichury do 900 km/h

IMGW przekazuje, że  temperatura maksymalna we wtorek ukształtuje się na poziomie od 2 stopni na wschodzie, około 5 stopni w centrum, do 8 stopni na północnym zachodzie. W obszarach podgórskich od 0 do 3 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Gdzie będzie najgorzej? Tutaj nie ma wątpliwości.

Nad morzem wiatr dość silny i silny, do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW, cytowany przez PAP.

Pogoda na dziś, 8 lutego. Noc z wtorku na środę

Eksperci IMGW przewidują, że w nocy z wtorku na środę (8/9.02.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich Karpat i w Karpatach również śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o około 7 cm. Temperatura minimalna od 0 stopni na północnym wschodzie, około 3 stopni w centrum, do 6 stopni na zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat od -1 do 1 stopnia. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na północy dość silny, w porywach nad morzem początkowo do 75 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Jak często korzystasz z aplikacji pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany