Wichury do 100 km/h, burze i jeszcze to! Poniedziałek przyniesie pogodową masakrę [Prognoza pogody 7.02.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 100 km/h, burze i jeszcze to! Poniedziałek przyniesie pogodową masakrę [Prognoza pogody 7.02.2022]

Wichury do 100 km/h, burze i jeszcze to! Poniedziałek przyniesie pogodową masakrę [Prognoza IMGW 7.02.2022]

2022-02-07 0:04

Prognoza pogody na poniedziałek, 7 lutego. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) tradycyjnie opublikowali pogodę na dziś. Najnowsze doniesienia ekspertów przyprawiają o zawrót głowy. Deszcz ze śniegiem, śnieg i wichury do 100 km/h! Taki klimat opanuje Polskę już w najbliższych godzinach. Gdzie 7.02.2022 będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza pogody na dziś.

Pogoda na poniedziałek, 7 lutego. Burze, śnieżyce i wichury zaatakują Polskę

Prognoza pogody IMGW na poniedziałek (7 lutego) zawiera fatalne informacje dla meteopatów. Warunki atmosferyczne, które zapanują 7.02.2022 nie wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie. Eksperci IMGW biją na alarm. W weekend Instytut opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla województw świętokrzyskiego i śląskiego. Na Podkarpaciu i w Małopolsce obowiązuje alert przed silnym wiatrem. Te komunikaty będą obowiązywać również w poniedziałek. Co jeszcze nas czeka? Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na południu miejscami śniegu. Miejscami możliwe są burze, w trakcie których padać będzie krupa śnieżna. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm w Sudetach i o około 10 cm w Karpatach - podaje IMGW.

Czytaj też: Wiosna w lutym? Totalny odwrót w pogodzie! Będziecie zaskoczeni

Pogoda na poniedziałek, 7.02.2022. Jaka będzie temperatura? Wichury do 100 km/h

IMGW podaje, że w poniedziałek temperatura maksymalna będzie na poziomie od 0°C na Podhalu i 1°C na wschodzie do 5°C, 7°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, jedynie nad morzem do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 100 km/h. Na Pogórzu Karpackim oraz w Karpatach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne. Tego typu wichury mogą powodować paraliż komunikacyjny. Zachowajcie szczególną ostrożność i obserwujcie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś, 7 lutego. Noc z poniedziałku na wtorek

W nocy z poniedziałku na wtorek prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju, opady deszczu ze śniegiem, lokalnie też śniegu. Na Pogórzu Karpackim oraz w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Uwaga, na południu lokalnie nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temperatura minimalna od -5°C na Podhalu i -2°C na wschodzie, około 1°C w centrum do 2°C na zachodzie i 3°C nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem też dość silny, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach lokalnie zamiecie i zawieje śnieżne.

Sonda
Czy widzieliście już kiedyś burzę śnieżną?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany