Wichury nie odpuszczają! Wiatr do 130 km/h, a to nie wszystko [Pogoda IMGW na 6.02.2022]

2022-02-05 14:30

Pogoda na niedzielę, 6 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Niestety, synoptycy w dalszym ciągu mówią o silnym wietrze do 60 km/h, a w górach nawet do 130 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 6.02.2022, poniżej.

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (6.02.2022) prognozowane jest zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami początkowo na południowym wschodzie. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie, głównie na wschodzie i w górach, także śniegu.

- Na Pomorzu Wschodnim i Warmii przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm, w wyżej położonych obszarach podgórskich Sudetów do około 15 cm - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Jaka będzie temperatura 6.02.2022?

W niedzielę, 6 lutego 2022  temperatura maksymalna od 0°C na północnym wschodzie, około 4°C w centrum, do 7°C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od -1°C do 1°C. W dalszym ciągu będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem i w kotlinach sudeckich do około 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 130 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - podają synoptycy IMGW.

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że Polska nadal będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i w rejonie Islandii. Z zachodu na wschód przemieści się kolejny układ frontów. Będzie napływać powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze. Wahania ciśnienia. W niedzielę poziomy wody będą ulegały wahaniom, we wschodniej część Wybrzeża i w rejonie Zatoki Gdańskiej z tendencją spadkową.

Zobacz też: To już pewne. Pogodowy armagedon w Polsce. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najgorzej

Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?