zima, mróz, miasto

i

Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/boze-narodzenie'>Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez haritanita - pl.freepik.com</a> Najzimniejsze miasta świata! Tu mróz jest nie do zniesienia!

Najzimniejsze miasta świata. Mróz jest tu nie do zniesienia! Termometry szaleją

2021-12-24 6:00

Najzimniejsze miasta na świecie, lista TOP najzimniejszych, na stałe zamieszkanych miast świata. Polskie temperatury w zimie przyzwyczaiły nas do myślenia, że -10 stopni Celsjusza to wyjątkowo trudne warunki. W porównaniu do tych miast to wręcz jesienny chłód! Sprawdźcie, gdzie na świecie jest najzimniej.

Najzimniejsze miasta świata. Tu rekordy mrozu są na porządku dziennym [LISTA]

Najzimniejsze miasta świata. Zimno Ci, kiedy temperatura w Polsce spada poniżej kilku stopni Celsjusza? Ten ranking przyprawi o dreszcze! Większość z nas nie wyobraża sobie życia w tak skrajnych warunkach, ale mieszkańcy tych miast i wiosek już przywykli.

Od wielu lat polskie zimy nie przynoszą nam wielkich mrozów, ale warto przypomnieć, że i na naszej ziemi odnotowano naprawdę imponujące temperatury! Dla przykładu: oficjalny rekord zimna w naszym kraju odnotowano w Siedlcach (mazowieckie), 11 stycznia 1940 r. i wyniósł -41 st. C, ale pamiętajmy że pomiar wykonano w zamkniętej klatce meteorologicznej na wysokości 2 m nad ziemią. Przy gruncie mróz mógł więc być jeszcze wyższy. Jeszcze ciekawej robi się, kiedy przejdziemy do nieoficjalnych rekordów: -43 st. C mieliśmy potwierdzić w Tarnowie, i to zaledwie następnego dnia.

Przechodzimy jednak do absolutnych rekordzistów. W naszym rankingu uwzględniliśmy miasta i wioski na stałe zamieszkane przez ludzi i rekordowe temperatury, jakie w nich padły. Dla kontekstu, w galerii poniżej dodajemy też anegdoty turystów, czy średnią temperaturę roczną. Zapraszamy do galerii najzimniejszych miast świata!

Najzimniejsze miasta świata. Tu mróz paraliżuje! [GALERIA]

Przejrzałeś/łaś galerię? Znasz już sporo ciekawostek nt. najzimniejszych miast na świecie. Które chciałbyś/abyś zwiedzić? Daj nam znać w sondzie poniżej!

Sonda
Które miasto chciał/abyś odwiedzić?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany