Potężny atak zimy w Polsce! Niż Noe nie ma litości. Śnieg i mróz paraliżują miasta

i

Autor: Pixabay.com Potężny atak zimy w Polsce! Niż "Noe" nie ma litości. Śnieg i mróz paraliżują miasta

Potężny atak zimy w Polsce! Niż "Neo" nie ma litości. Śnieg i mróz sparaliżują miasta?

2021-12-21 8:00

Zima w Polsce zaczyna się rozkręcać. Niż "Neo" zahaczył o nasz kraj i nie ma zamiaru odpuścić. - Największego śniegu oraz najsilniejszego mrozu mogą się spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich oraz Pomorza, Warmii i Mazur - wynika z prognozy przygotowanej dla PAP przez synoptyk IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najzimniej będzie nocą w dolinach karpackich. Temperatura spadnie tu do -14 stopni Celsjusza. Po nocnych opadach śniegu wyraźnie przybyło w kilku województwach. Czego należy spodziewać się w najbliższym czasie?

Atak zimy w Polsce odczujemy tuż przed świętami w niemal wszystkich regionach kraju. Niż "Neo" mocno daje o sobie znać. Wtorkowy poranek, 21 grudnia 2021 roku, przyniesie śnieg nie tylko w rejonach podgórskich, ale również na terenie województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. - W rejonach podgórskich pokrywa śnieżna może osiągnąć do 5 centymetrów - zapowiada synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. - Porywisty wiatr prognozujemy w południe na obszarze północnym oraz północno-wschodnim - stwierdziła. - Temperatura będzie się wahać od 3 stopni Celsjusza lokalnie nad morzem do -5 stopni w dolinach karpackich. W centrum nie powinna przekroczyć -2 stopni - wskazała synoptyk. Zgodnie z prognozą IMGW, wieczorem nastąpi spadek temperatury. - Wieczorem na północnym wschodzie temperatura wyniesie -7 stopni Celsjusza, -4 stopnie odnotujemy w centrum, zaś 0 stopni będzie na zachodzie - stwierdziła Małgorzata Tomczuk z IMGW.

Zobacz także: Idą arktyczne mrozy! Zima uderza w Polskę. Ile to potrwa? [PROGNOZA POGODY]

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

- W ciągu nocy na terenie województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 centymetrów pokrywy śnieżnej - przewiduje synoptyk IMGW.

Potężny atak zimy w Polsce! Niż "Neo" nie ma litości

Tomczuk wskazuje, że w nocy "najzimniej powinno być w dolinach karpackich, gdzie temperatura sięgnie do -14 stopni, z kolei do -12 stopni będzie na Suwalszczyźnie, cieplej w centrum -5 stopni Celsjusza, a także na krańcach zachodnich do -2 stopni".

Sprawdź to: Niż "Neo" gwałtownie zmienia pogodę w Polsce! Masakra przed świętami. Uważajcie na siebie

- Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 654 pojazdy do zimowego utrzymania - poinformowała w poniedziałek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W niektórych miejscowościach od samego rana śliska nawierzchnia bardzo utrudnia życie kierowcom. Służby apelują o ostrożną jazdę. - Lepiej dojechać do celu nieco później, ale bezpiecznie - przypominają policjanci.

Zobacz: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Atak zimy w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają