Niż Neo gwałtownie zmienia pogodę w Polsce! Masakra przed świętami. Uważajcie na siebie

i

Autor: Pixabay.com Niż "Neo" gwałtownie zmienia pogodę w Polsce! Masakra przed świętami. Uważajcie na siebie

Niż "Neo" gwałtownie zmienia pogodę w Polsce! Masakra przed świętami. Uważajcie na siebie

2021-12-20 12:00

Niż "Neo" zaczyna dawać o sobie znać w niemal całej Polsce. Wpływa on na aktualną pogodę głównie we wschodniej części Starego Kontynentu, m.in. nad Rosją. W naszym kraju jednak również robi niemałe zamieszanie. Aura zmienia się gwałtownie, a zima przypuszcza kontratak. Jak niż "Neo" wpłynie na pogodę w Polsce w najbliższym czasie?

Niż "Neo" jest bardzo silny. Dość powiedzieć, że w Moskwie temperatura spadnie nawet do -25 stopni Celsjusza. W Polsce pogoda będzie dla nas bardziej łaskawa, ale również powinniśmy być gotowi na gwałtowne zmiany. Czego należy spodziewać się w najbliższych dniach i godzinach? Od poniedziałkowego wieczoru, 20 grudnia 2021 roku, słupki rtęci zjadą poniżej zera w dosłownie wszystkich regionach. We wtorek nad ranem, 21 grudnia, na wschodzie kraju miejscami termometry wskazywać będą już -10 stopni Celsjusza, a w najwyższych partiach gór na południu... nawet -15 stopni! Cieplej będzie nad Bałtykiem i bliżej granicy z Niemcami, jednak wciąż mówimy tu o temperaturze znacznie poniżej zera. Mrozy zostaną z nami na dłużej. W środę rano mieszkańcy Suwalszczyzny obudzą się przy -12 stopniach Celsjusza. Tego dnia w Tatrach może być do -20 stopni. Eksperci zapowiadają również opady śniegu. Niewykluczone, że tegoroczne święta będą białe.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Niż "Neo" da w kość kierowcom!

Niż "Neo" i idąca z nim wyraźna zmiana pogody mocno wpłyną na pogorszenie warunków na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia w niemal całej Polsce. Kierowcy muszą pamiętać, że przy silnym wietrze oraz śnieżycach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania wydłuża się.

Niż "Neo" przyniesie nie tylko spadek ciśnienia i temperatury, a miejscami intensywne opady śniegu. Znacząco wzrośnie także prędkość wiatru, który w porywach nad morzem ma rozpędzić się do 80 km/h.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku