Śmiertelna pułapka, choć to tylko kilka stopni mniej! Robi się niebezpiecznie. Pogoda jest bezwzględna

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Śmiertelna pułapka, choć to tylko kilka stopni mniej! Robi się niebezpiecznie. Pogoda jest bezwzględna

Śmiertelna pułapka, choć to tylko kilka stopni mniej! Robi się niebezpiecznie. IMGW ostrzega!

2021-11-22 16:38

Zima coraz bliżej, a nadchodzące zmiany pogody mogą znacząco wpłynąć na poziom bezpieczeństwa. W tej chwili nawet niewielkie wahania temperatur mają ogromne znaczenie. Jak to możliwe? Pierwsze wnioski należy wyciągnąć z dzisiejszych ostrzeżeń pogodowych IMGW. Dlaczego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej bije na alarm? Jak zmieni się pogoda w Polsce w najbliższym czasie? Poznaj szczegóły w tym artykule na www.se.pl.

Pogodę w Polsce w ostatnich dniach możemy opisać dosłownie kilkoma słowami. To stabilna jesień z przejściowymi wichurami i brak gwałtownych skoków temperatur. Nic nie powinno jednak uśpić naszej czujności. Już teraz aura zaczyna zmieniać się w bardzo istotny sposób. O tej porze roku zaledwie kilkustopniowe różnice wskazań termometrów mogą przekładać się na kolosalne różnice poziomu bezpieczeństwa. Świadczą o tym chociażby poranne ostrzeżenia pogodowe IMGW przed oblodzeniami na Pomorzu. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie około -3 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna przy gruncie około -6 stopni - informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warto zaznaczyć, że to dopiero początek. Na polskich drogach z dnia na dzień będzie robić się bardziej niebezpiecznie. Przy tak niskiej temperaturze letnie opony mogą już nie wystarczyć. - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź - czytamy w opisie żółtego alertu dla północnej części kraju, który ma obowiązywać we wtorek nad ranem, 22 listopada 2021 roku. Dalszą część artykułu znajdziesz pod poniższą galerią zdjęć.

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

Aby zdać sobie sprawę ze skali czyhającego na drodze zagrożenia, warto przyjrzeć się obszernej definicji alertu pogodowego pierwszego stopnia IMGW. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W niedalekiej przyszłości niewykluczone są oczywiście również ostrzeżenia wyższego stopnia.

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?

Wkrótce mrozów należy spodziewać się w całym kraju. Gdy nadejdzie zima z prawdziwego zdarzenia, bądźmy na nią przygotowani. Zróbmy wszystko, jako kierowcy i piesi, byśmy wspólnie dotrwali do wiosny w pełnym zdrowiu.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany