Padający śnieg w Polsce

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda na 23 listopada. Atak zimy, szklanka na drogach i wichury. Niepokojące prognozy IMGW / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na wtorek: 23.11.2021. Atak zimy, szklanka na drogach i wichury. Mroczne prognozy IMGW

2021-11-23 6:25

Pogoda na wtorek (23 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje powiew zimowego klimatu. Drugi dzień bieżącego tygodnia obfitować będzie w opady śniegu, deszczu ze śniegiem i wichury. Synoptycy opublikowali żołte ostrzeżenia pierwszego stopnia, dotyczące oblodzenia i opadów marznących. Szczegółową prognozę pogody na dziś dla naszego kraju znajdziecie poniżej.

Pogoda na dziś: 23 listopada. Atak zimy, szklanka na drogach i wichury. Niepokojące prognozy IMGW

Pogoda na dziś (23.11.2021) nie spodoba się kierowcom i wszystkim tym, którzy będą się spieszyć, zwłaszcza w godzinach porannych. Powoli do głosu będzie dochodzić pora roku, za którą nie wszyscy przepadają. Mowa tu o zimie. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przekazują, że we wtorek należy się spodziewać opadów i to nie tylko deszczu. - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu początkowo z rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy i w centrum słabe opady deszczu, na północnym wschodzie przejściowo śniegu i śniegu z deszczem. Rano w północno-zachodniej i północnej części kraju, możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Po południu w Sudetach, a pod wieczór w Karpatach opady śniegu - czytamy w prognozie IMGW na 23 listopada.

Czytaj też: Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

Pogoda na 23 listopada. Ostrzeżenia IMGW 23.11.2021

Uwaga mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. W godzinach nocnych i o poranku obowiązuje alert pierwszego stopnia IMGW dotyczący opadów marznących. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w zależności od regionu wynosi 80-85%. - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - przekazuje w komunikacie dla Gdańska synoptyk IMGW Rafał Szewczyk. 

Z kolei na terenie województw śląskiego i małopolskiego obowiązywać będzie żółty alert dotyczący oblodzenia. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -1°C - czytamy w komunikacie dla Bielska-Białej. Komunikaty mogą ulec aktualizacji. Warto śledzić mapę IMGW i sprawdzić, których powiatów dotyczą ostrzeżenia. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych poinformujemy was w lokalnych serwisach.

Prognoza pogody. Temperatura we wtorek, 23.11.2021

IMGW nie zostawia złudzeń w temacie temperatur. Nie mamy co liczyć na dwucyfrowe wartości na termometrach. Synoptycy ostrzegają równiez przed silniejszymi podmuchami wiatru, które pojawią się wyżej.

- Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na wschodzie i południu, około 5°C w centrum do 6°C, 8°C na zachodzie oraz około 9°C nad morzem; chłodniej na Podhalu około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h - informuje IMGW w prognozie na wtorek.

Prognoza pogody 23-24 listopada. Noc z wtorku na środę

IMGW prognozuje, że w nocy z wtorku na środę (23/24.11.2021 r.) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i początkowo z rozpogodzeniami na północnym wschodzie kraju. - Na północy i wschodzie oraz miejscami na południu słabe opady deszczu lub mżawki, na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -3°C na północnym wschodzie oraz na Podhalu, do 3°C, 4°C w centrum oraz na północnym zachodzie i 5°C nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni - przekazują eksperci.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany