Atak zimy

i

Autor: pixabay.com Atak zimy. Wiemy, kiedy spadnir pierwszy śnieg w Polsce

Atak zimy jeszcze w listopadzie? To możliwe. Idzie śnieg i mróz!

2021-11-16 9:30

Atak zimy w Polsce? Wiemy, kiedy zima dotrze do naszego kraju! Wiele osób zastanawia się, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce. Ostatnie prognozy mówiły, że w listopadzie nie musimy się obawiać ataku zimy. Jednak najnowsze doniesienia sugerują, że już wkrótce w Polsce spadnie śnieg! W naszym regionie Europy spodziewane są opady nawet do 40 centymetrów białego puchu! Zobacz najnowsze prognozy. Sprawdź, kiedy spadnie śnieg w Polsce.

Atak zimy 2021 w Polsce. Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozy

Jeszcze do niedawna wydawało się, że nie musimy się spodziewać ataku zimy w listopadzie. Wszyscy zastanawiają się, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce. Ostatnie prognozy były optymistyczne. Te długoterminowe mówiły o tym, że koniec miesiąca będzie w miarę ciepły i słoneczny. Jednak ostatnie modele pokazują, że jeszcze w listopadzie w naszym regionie Europy spodziewany jest atak zimy! - Wyliczenia modeli odnośnie trajektorii niżów atlantyckich w końcówce listopada są niestabilne - podaje serwis fanipogody.pl. - Od kilku dni obserwujemy bardzo głęboki, aktywny niż, który przemieszcza się nad północnymi wodami Atlantyku. W najbliższych dniach niż ten dotrze w rejon Skandynawii. Związane z nim fronty atmosferyczne przyniosą obfite opady śniegu w regionie. W prognozach na 20 listopada widać dwa głębokie ośrodki niskiego ciśnienia na północy kontynentu. To one odpowiedzialne będą za opady śniegu, a później również silny spływ chłodu do Europy - czytamy w prognozie.

Atak zimy w Polsce. Kiedy spadnie śnieg? Znamy daty

Jak podają Fani Pogody, nadejście zimy może być gwałtowne. W krajach skandynawskich możliwe są opady na poziomie nawet 40 centymetrów śniegu. Najgorzej będzie w Norwegii. Tam pokrywa śnieżna może wynieść nawet 70-80 cm. A co z Polską? Na pewno aż tak obfitych opadów nie można się spodziewać. Jednak z zamieszczonego poniżej modelu wynika, że 24-25 listopada śnieg dotrze także do naszego kraju!

Atak zimy w Polsce. Nie tylko śnieg, ale i mróz!

Koniec listopada w Polsce może być naprawdę mroźny! Wedle wyliczeń, w kilku miejscach w Europie mróz może być nawet dwucyfrowy. Zimne powietrze nie iminie prawdopodobnie naszego kraju. - Mróz wg. wyliczeń modeli pojawi się także w Polsce. Dodatkowo silny wyż ustąpi, co przyczyni się do okresów ze strefową cyrkulacją powietrza w naszym regionie. Co za tym idzie, w ostatniej dekadzie listopada na pogodę w Polsce większy wpływ mieć powinny niże atlantyckie i związane z nimi fronty atmosferyczne. Nad krajem pojawiłyby się opady, co w niskich, prognozowanych temperaturach mogłoby doprowadzić do ataku zimy i intensywnych opadów śniegu - piszą Fani Pogody.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
W Rzeszowie zrobiło się biało. Zamiast wiosny jest zima
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany