Potężna zmiana pogody w Polsce! Zagrożenie zdrowia i życia

i

Autor: DOMIN / SUPER EXPRESS Potężna zmiana pogody w Polsce! "Zagrożenie zdrowia i życia"

Pogoda w Polsce zaskoczy, ale... wcale nie chodzi o śnieg! "Zagrożenie zdrowia i życia". Znamy daty

2021-11-15 20:30

Pogoda w Polsce niebawem może wyraźnie się zmienić. Wszyscy wyczekują nadejścia zimy. Zanim jednak nasz kraj zaczną nawiedzać regularne opady śniegu, musimy mierzyć się ze zgniłymi wyżami. To właśnie za ich sprawą listopad, jaki jest, każdy widzi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jeszcze w tym tygodniu zapowiada ostrzeżenia pogodowe w niektórych regionach. O czym mówią prognozowane alerty IMGW? Może być niebezpiecznie! O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl.

Pogoda w Polsce niemal od początku listopada 2021 roku jest typowa dla właśnie tego miesiąca. Szaro, ponuro, a przez większą część dnia ciemno. Aktualne prognozy pogody nie dają większych nadziei na zmianę ku lepszemu w trwającym tygodniu. Co więcej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada ostrzeżenia pierwszego stopnia dla niektórych regionów. Zdaniem ekspertów z IMGW najbardziej zagrożone jest Pomorze Zachodnie oraz północna część województwa pomorskiego. Już niebawem mogą obowiązywać tam żółte alerty pogodowe. Co ma się wydarzyć nad Bałtykiem? Wszystko wskazuje na to, że porywy wiatru osiągną prędkość większą niż zazwyczaj. Może zrobić się niebezpiecznie. - Silny wiatr o średniej prędkości 70-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 65-90 km/h - brzmi objaśnienie zapowiadanego ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

O czym dokładnie mówi nam pierwszy stopień ostrzeżenia pogodowego w trzystopniowej skali stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - informuje IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia na północy kraju prognozowane są od czwartku, 18 listopada, do soboty, 20 listopada 2021 roku. Silny wiatr w Polsce potrafi nieść ze sobą katastrofalne skutki, o czym dobitnie przekonaliśmy się w ubiegłym miesiącu. Czytaj szczegóły w pogodowym podsumowaniu października: Śmiertelnie groźne wichury przeszły przez Polskę. Wiatr doprowadził do śmierci kilku osób!

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany