Pogoda na jutro: 16 listopada. Wichury do 60 km/h to nie wszystko! Ponure oblicze listopada. Prognoza IMGW

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pogoda na jutro: 16 listopada. Wichury do 60 km/h to nie wszystko! Ponure oblicze listopada. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 16 listopada. Wichury do 60 km/h to nie wszystko! Ponure oblicze listopada. Prognoza IMGW

2021-11-16 9:11

Pogoda na wtorek (16 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki zawiera zarówno dobre jak i złe wieści. W niektórych regionach słońce spróbuje przebić się zza chmur, ale gdzieniegdzie spodziewana jest mżawka. To nie wszystko. W górach może powiać silniejszy wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziecie poniżej.

Pogoda na dziś: 16 listopada. Wichury do 60 km/h to nie wszystko! Ponure oblicze listopada. Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (16.11.2021 r.) dla Polski przypomni nam, dlaczego większość z nas nie przepada za jesienią. Za oknami zazwyczaj będzie szaro i nieprzyjemnie, choć na szczęście będą wyjątki. We wtorek (16 listopada) słońce spróbuje przejąć inicjatywę na niebie. Sprawdzamy najnowsze prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). - W dzień na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północy kraju opady mżawki. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, w kotlinach górskich miejscami do 100 metrów - podają synoptycy Instytutu. O ewentualnych utrudnieniach powiadomimy czytelników w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Dwa niże nad Europą. Trzeba uważać, bo przyciągną do Polski duże wichury!

Dalszy ciąg materiału pod quizem o pogodzie, przygotowanym przez dziennikarzy naszego działu.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody. Temperatura 16.11.2021

Dobre wieści w kontekście temperatur? Niestety prognozy bynajmniej nie mówią o konkretnym ociepleniu, choć będzie nieco lepiej niż na samym początku tygodnia. Synoptycy IMGW ostrzegają też o silnym wietrze, który momentami pojawi się w górach.

Zobacz: Zima 2021 w Polsce. Kiedy pierwsze śnieżyce? Synoptycy podali szczegóły!

- Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie do 10°C, 11°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach i Bieszczadach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 16-17 listopada. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę (16-17.11.2021) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na południowym wschodzie małe. Na północnym zachodzie możliwy słaby deszcz. Lokalnie, głównie na południu i wschodzie, mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. - Temperatura minimalna od -2°C na południowym wschodzie, około 2°C w centrum do 4°C na północnym zachodzie; nad morzem około 5°C, a w rejonach podgórskich Karpat około -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h - informują eksperci od pogody.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Nasi Partnerzy polecają