Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

i

Autor: Joxerra/cc0/Pixabay.com Płonące niebo nad Podhalem. Niezwykle rzadko zjawisko zaobserwowano w niedzielę 7 listopada wieczorem, zdj. ilustracyjne

Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

2021-11-09 14:24

Płonące niebo nad Podhalem. Niezwykle rzadko zjawisko zaobserwowano w niedzielę 7 listopada wieczorem. W tym czasie zachód słońca mienił się wieloma odcieniami czerwieni, połączonych z kolorem żółtym i pomarańczowym, co sprawiło, jakby całe niebo nad Podhalem dosłownie zapłonęło. Czy to oznacza przyjście zmiany pogody? Jest na ten temat kilka teorii.

Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

Jak informuje Podhale24.pl, nad Podhalem zaobserwowano płonące niebo. To niezwykle rzadkie zjawisko można było podziwiać w niedzielę 7 listopada wieczorem, w czasie zachodu słońca. Niebo nad Podhalem przybrało wiele barw czerwieni, o wyjątkowo intensywnym kolorze, która mieszała się z żółtym i pomarańczowym. Na podniebny spektakl nie pozostali obojętni również mieszkańcy południa Polski, którzy zamieścili zdjęcia zjawiska w mediach społecznościowych. "Zachód wyjątkowo zaje*****", "Pięknie jak w raju", "I pięknie I strasznie te widoki?", "Moc natury .Pieknie i przerazajaco" - to tylko niektóre z komentarzy internautów, jakie pojawiły się pod fotografiami zamieszczonymi na profilu facebookowym Podhale24.pl. Czy płonące niebo nad Podhalem to zapowiedź zmian pogody?

Czytaj też: Arktyczne powietrze rozleje się po Polsce. Gdzie będzie najzimniej?

Płonące niebo nad Podhalem. Jaką pogodę przyniesie?

Jak informuje serwis podroze.onet.pl, powołując się na Dobrapogodę24.pl, płonące niebo nad Podhalem może oznaczać większą szansę na pojawieniu się opadów deszczu. To dlatego, że im niebo jest bardziej czerwone, tym jest wilgotniejsze. Co więcej, wyjątkowo intensywna czerwień mówi, że przez niebo mogą przechodzić zanieczyszczenia typu pyły z pożarów bądź pustyń - na drobinach załamują się wtedy promienia słońca, które przynoszą podobne kolory. Wierzenia ludowe wiążą natomiast zjawisko płonącego nieba nad Podhalem z nadchodzącymi mocnymi podmuchami wiatru, co zdają się pośrednio potwierdzać internauci. "Będzie duło", "Holny idzie" - piszą na profilu facebookowym Podhale24.pl.

Czytaj też: Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2021. Czy zobaczymy je w Polsce?

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Jasnowidz Jackowski zdradza wizję pogody! Mówi o zimie. Ludzie będą załamani [GALERIA]