Gęste chmury nad Polską. Prognoza pogody

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 15 listopada. W tych miejscach będziemy trząść się z zimna! Prognoza IMGW / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 15 listopada. W tych miejscach będziemy trząść się z zimna! Prognoza IMGW

2021-11-15 7:10

Pogoda na poniedziałek (15 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zawiera informacje o lokalnych mgłach, słabym deszczu i bardzo niskich temperaturach, które zaatakują w niektórych rejonach naszego kraju. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziecie poniżej.

Pogoda na dziś: 15 listopada. W tych miejscach będziemy trząść się z zimna! Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (15.11.2021) dla Polski to typowo jesienne klimaty, choć na szczęście nie będziemy walczyć z konkretnymi opadami deszczu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), którzy codziennie aktualizują swoje prognozy przekazują, że gdzieniegdzie będzie bardzo zimno. Do kierowców po raz kolejny zaapelujemy o szczególną ostrożność, bo warunki nie ułatwią im zadania. - W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu kraju z rozpogodzeniami. Miejscami słaby deszcz lub mżawka. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów - czytamy w prognozach Instytutu. O ewentualnych utrudnieniach tradycyjnie będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie. Zachęćamy do rozwiązywania i podzielenia się z nami wynikiem.

Czytaj też: Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody. Temperatura 15.11.2021

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej, niektóre regiony zmierzą się z temperaturami, typowymi dla wczesnej zimy. Mieszkańcy Suwałk, Białegostoku i okolic powinni się uzbroić w ciepłe płaszcze. Na szczęście w innych rejonach Polski jest szansa na dwucyfrowe wartości na termometrach.

- Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie, około 7°C na przeważającym obszarze kraju, do 10°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni - informuje IMGW.

Prognoza pogody 15-16 listopada. Noc z poniedziałku na wtorek

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (15-16.11.2021) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i gdzieniegdzie z rozpogodzeniami. Miejscami opady mżawki. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. - Temperatura minimalna od -2° do 3°C, tylko nad morzem od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W Sudetach wiatr silniejszy, w porywach do 55 km/h - czytamy na stronie Instytutu.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany