Pogoda na weekend: 13.11.-14.11. Mgły i wichury do 70 km/h. Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na weekend: 13.11.-14.11. Mgły i wichury do 70 km/h. Prognoza IMGW

Pogoda na weekend: 13.11.-14.11. Mgły i wichury do 70 km/h. Prognoza IMGW

2021-11-12 15:30

Pogoda na weekend (13-14 listopada 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o mgłach ograniczających widoczność, możliwym deszczu a także porywistym wietrze. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę i niedzielę poniżej.

Pogoda na weekend: 13.11.-14.11. Mgły i wichury do 70 km/h. Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa Północna oraz basen Morza Śródziemnego pozostają pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest w zasięgu wyżu z centrami nad pograniczem polsko-słowackim oraz Morzem Czarnym. Z zachodu napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 13.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (13 listopada) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu także z rozpogodzeniami. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północy, zachodzie i w centrum miejscami słaby deszcz lub mżawka. Termometry wskażą w sobotę maksymalnie 13 st.C

- Temperatura maksymalna od 5 st.C na północnym wschodzie do 9 st.C w centrum i 13 st.C na południowym wschodzie - czytamy na stronie IMGW.

Miejscami będzie mocno wiało!

- Wiatr słaby i umiarkowany, na Pogórzu Karpackim porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Karpatach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 55 km/h. - podają synoptycy.

Zobacz też: Niezwykłe zjawisko nad Podkarpaciem. Bolid rozbłysł na niebie! Wszystko się nagrało [Wideo]

Noc z soboty na niedzielę. Prognoza IMGW dla Polski

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że w nocy (z soboty na niedzielę 13.11./14.11.) zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie na wschodzie prognozowane są większe przejaśnienia. W nocy może też spaść deszcz, a lokalnie pojawią się mgły.

- W zachodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m - podaje IMGW.

Temperatura minimalna od 0°C do 4°C, cieplej na zachodzie i nad morzem od 5°C do 6°C, chłodniej lokalnie na południu kraju około -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Polecamy: Największe trzęsienie ziemi w historii Polski. Zginęło wtedy ok. 30 osób

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 14.11.2021?

W niedzielę (14.11) dzień zapowiada się pochmurno ale z rozpogodzeniami.

- Rano miejscami silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Lokalnie słabe opady deszczu lub mżawki - informują synoptycy IMGW.

Temperatura maksymalna od 5°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-wschodni i północny.

Zobacz też: Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany