Pogodowe rekordy, ktore szokowaly

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Pogodowe rekordy, ktore szokowaly

Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

2021-09-22 9:13

Piekielne upały, siarczyste mrozy, obfite opady. Od tych wartości urządzenia pomiarowe wręcz wariowały! Pogoda potrafi być nieobliczalna i na przestrzeni ostatnich lat, dziesięcioleci i wieków niejednokrotnie dała się we znaki mieszkańcom różnych zakątków kuli ziemskiej. Gdzie padły rekordy najróżnieszych zjawisk atmosferycznych? Gdzie było najgoręcej, a gdzie najzimniej? Gdzie spadły rekordowe ilości deszczu, a gdzie panowały największe susze? Sprawdźcie na SE.pl!

Gdzie panowały największe upały w historii, a gdzie temperatura spadła do takich wartości, w których człowiek nie byłby w stanie przeżyć? Gdzie spadło najwięcej deszczu, a gdzie nie widziano go przez długie lata? To wszystko na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci jest skrupulatnie odnotowywane. Niektóre rekordy dotyczące zjawisk meteorologicznych są wręcz niewyobrażalne.

Jakie miejsca, daty i zjawiska zapisały się na kartach historii meteorologii? Tego wszystkiego dowiecie się w poniższej galerii, w której odnotowaliśmy największe rekordy klimatyczne, które szokowały nawet meteorologów z wieloletnim doświadczeniem.

Czytaj też: Największe trzęsienie ziemi w historii Polski. Zginęło wtedy ok. 30 osób

Rekordy klimatyczne. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią - zobacz galerię!

Pomiary były prowadzone na przestrzeni ostatnich ponad 100 lat przez meteorologów na całym świecie i dotyczą wszystkich zjawisk atmosferycznych, które możemy obserwować każdego dnia w różnych zakątkach kuli ziemskiej.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"
Nasi Partnerzy polecają