Wichura, połamane drzewo

i

Autor: Pixabay Dwa niże nad Europą. Przyciągną do Polski wichury!

Dwa niże nad Europą. Trzeba uważać, bo przyciągną do Polski duże wichury!

2021-11-12 11:30

Sytuacja pogodowa w Polsce nieco się unormowała, jednak to nie oznacza, że porywisty wiatr już nie powróci. Jesień zawsze przynosi dynamiczną pogodę i takiej też musimy się spodziewać. Jak informują synoptycy, do Europy zbliża się już kolejna wichura. - W zasadzie to nad kontynent zbliżają się dwa głębokie niże baryczne. Wraz z nimi oczywiście duży kontrast baryczny i silny wiatr - wyjaśnia portal Fani Pogody.

Dwa niże nad Europą. Przyciągną do Polski wichury!

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Jak zapewniają, do Europy z zachodu nadciągają dwa głębokie niże. Pierwszy z nich dociera właśnie do Irlandii. - Jest to niż dość głęboki. Ciśnienie w jego centrum spadło w okolice 980 hPa. Przyniesie on na Wyspy wiatr wiejący z prędkością ponad 110 km/h - wyjaśnia portal Fani Pogody.

Zobacz także: Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

Do końca piątku niż ten wędrował będzie do Europy kontynentalnej. Dotrze on w okolice północnej Francji i krajów Beneluksu. Z każdą godziną jednak niż będzie wypełniał się, a zjawiska mu towarzyszące będą traciły na aktywności. Deszcz i wiatr dotrą do wspomnianych regionów, jednak wiatr nie będzie przekraczał 80-90 km/h. Niż ten w żaden sposób nie wpłynie na pogodę w Polsce.

Potężny wiatr w Polsce. Kiedy załamanie pogody?

Jak wyjaśniają eksperci, pierwszy z niżów docierających do Europy, nie wpłynie na pogodę w Polsce, natomiast drugi już tak. To oznacza, że w najbliższych dniach możemy podziewać się załamania pogody. - Pogorszenie pogody może nadejść w okolicach przyszłego weekendu. Przez Polskę przetoczyć miałaby się strefa wiatru, który w porywach z pewnością przekraczałby 100 km/h. W górach i na obszarach podgórskich wiatr wiałby ze zdecydowanie większą siłą - czytamy na portalu Fani Pogody.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?