Pogoda na 12 listopada. Deszcz i mgły. Miejscami będzie mocno wiało! Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 12 listopada. Deszcz i mgły. Miejscami będzie mocno wiało! Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 12 listopada. Deszcz i mgły. Miejscami będzie mocno wiało! Prognoza IMGW

2021-11-12 7:10

Pogoda na piątek (12 listopada 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o większej ilości chmur w stosunku do poprzedniego dnia. Miejscami będzie padał deszcz, rano mogą wystąpić mgły. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś: 12 listopada. Deszcz i mgły. Miejscami będzie mocno wiało! Prognoza IMGW

Podczas długiego weekendu listopadowego z każdym dniem będzie się ochładzać. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, Polska będzie w zasięgu wyżu, tylko przejściowo zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, głównie na północy.

Jaka będzie pogoda w piątek, 12.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (12 listopada) prognozowane jest w północnej części kraju zachmurzenie przeważnie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w rejonie mgieł przejściowo duże. Niestety, miejscami będzie padać

- Na północnym zachodzie i miejscami na wschodzie kraju słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m - czytamy w komunikacie IMGW.

Jak widać, pogoda zachwycać nie będzie. Synoptycy obiecują, że po weekendzie czeka nas więcej słońca, nie powinien padać deszcz, ale jest w tym haczyk - niestety prognozy wskazują na chłodzenie. Chłodne będą zwłaszcza noce, temperatura może spaść nawet do -5°C.

Polecamy: Płonące niebo nad Podhalem. Rzadkie zjawisko zapowiedzią zmiany pogody?

Jaka będzie temperatura 12 listopada?

W piątek chłodniej w stosunku do dnia poprzedniego. Temperatura maksymalna od 7°C na północnym wschodzie do 9°C w centrum i 11°C na południowym wschodzie oraz nad morze. Miejscami będzie mocno wiało.

- Wiatr będzie słaby, na północy okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich - podaje IMGW.

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, noc będzie również mglista, ale nieco cieplejsza: przeważnie od 0°C do 6°C, a nad morzem nawet do 9°C.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Super Raport 10.11 (Goście: Marek Biernacki - KP, były szef MSWiA oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Stanisław Żaryn