Śnieg, zima

i

Autor: Pixabay Długoterminowa prognoza pogody na listopad. Atak zimy jeszcze w tym miesiącu? Zdj. ilustracyjne.

Atak zimy w Polsce już w tym miesiącu?! Prognozy synoptyków dają do myślenia

2021-11-01 5:00

Czy atak zimy w Polsce nastąpi już w tym miesiącu? Długoterminowa prognoza pogody na listopad pozwala odpowiedzieć na to pytanie. Prognozy synoptyków dają do myślenia, jak może wyglądać pogoda w listopadzie. Jesień w pełni, ale możliwy jest też atak zimy. Szczegóły długoterminowej prognozy w artykule.

Listopad to miesiąc typowo jesienny, jednak pogoda czasami potrafi zaskakiwać. Śnieg w listopadzie nie jest niczym zaskakującym. Jaka więc będzie pogoda w listopadzie? Czy atak zimy w Polsce jest możliwy? Jak dowiadujemy się z prognozy portalu fanipogody.pl, "model klimatu CFS wskazuje, że w listopadzie 2021 panować będą zróżnicowane warunki pogodowe. Na pogodę wpływać mają przeważnie układy niskiego ciśnienia. Zatem należy spodziewać się okresami dużej zmienności aury". Możliwe są częste opady, silny wiatr, a nawet... burze! Co z temperaturą w listopadzie? Jak czytamy w prognozie na fanipogody.pl, temperatura ma być powyżej normy wieloletniej. Nie oznacza to jednak, że w listopadzie w Polsce nie pojawi się śnieg. Intensywne opady i utrzymanie się pokrywy śnieżnej jest mało prawdopodobne, ponieważ synoptycy prognozują jedynie niewielkie przymrozki. Dodatnia temperatura za dnia także nie ułatwi utrzymania się pokrywy śnieżnej.

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Sprawdź szczegóły w poniższej galerii zdjęć.

Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich

Długoterminowa prognoza pogody na listopad 2021. Synoptycy dają do myślenia

Śniegu zatem w listopadzie 2021 nie będzie zbyt wiele. Mało prawdopodobny jest również atak srogiej zimy. Istnieje natomiast spore prawdopodobieństwo, że listopad upłynie pod znakiem deszczowej, brzydkiej pogody. Słonecznych dni będzie niewiele, znacznie mniej niż w październiku. Co ciekawe, synoptycy prognozują w listopadzie sprzyjające warunki do występowania... burz.

- Najwięcej opadów jedna z ostatnich prognoz modelu CFS prognozuje na północy, północnym-wschodzie i zachodzie kraju, gdzie częściej mogą pojawiać się fronty atlantyckich niżów - czytamy w prognozie fanipogody.pl. Na pozostałym obszarze Polski opady będą w normie. Synoptycy najmniej opadów prognozują na południu Polski, także w centrum i na wschodzie.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany