Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

i

Autor: Policja & Pixabay / Reprodukcja "Super Express" Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

2021-11-22 7:20

Zimą 2021 roku posypią się mandaty? Polacy nadal nie maja pełnej świadomości, za co mogą zostać ukarani. Gdy zima zacznie się na dobre, za oknami zacznie panować mróz, a śnieg zasypie nasz kraj, możemy otrzymać mandat za pozornie błahe przewinienia. W tym artykule na www.se.pl przedstawiamy Wam pięć z nich. Warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione przepisy mają na celu dobro publiczne oraz nasze bezpieczeństwo. Za jakie wykroczenia czeka nas kara? Ile możemy zapłacić? Zobaczcie sami!

Mandaty zwykle kojarzą nam się z ruchem drogowym. Zimą kara za niecodzienne wykroczenie może dosięgnąć nie tylko kierowców czy pieszych, ale dosłownie każdego. Najchłodniejsza pora roku to czas, gdy dla własnego komfortu sięgamy po niekonwencjonalne rozwiązania, często zapominając o obowiązującym prawie. Sprawdź, za co czeka w Polsce kara zimą, by uniknąć nieprzyjemności. Obowiązujące przepisy mają sprawić, byśmy czuli się bezpiecznie i wszyscy przetrwali mrozy w pełnym zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że z pozoru drobne niedopatrzenie często wiąże się z surowymi konsekwencjami. W poniższej galerii zdjęć opisujemy pięć wykroczeń, za które zimą grozi sroga kara. Wielu Polaków o tym nie wie. Sprawdź, czy Ty również znajdziesz się na celowniku policji.

Sonda
Czy lubisz zimę?

Nadajesz się na telewizyjną pogodynkę? Rozwiąż nasz poniższy quiz online!

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]