Pierwszy śnieg spadnie szybciej niż myślimy? Już teraz przy gruncie kilka stopni na minusie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. 272447 /zdjęcie ilustracyjne

Atak zimy w Polsce! Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg i chwyci mróz [PROGNOZA]

2021-10-08 19:24

W ostatnich dniach wyraźnie czuć ochłodzenie. Minionej nocy, w niektórych rejonach Polski, przy gruncie było -6°C. Synoptycy przewidują, że w górach niebawem może spaść śnieg. A kiedy zawita na niziny?

Weekend 9-10 października to prawdopodobnie jeden z ostatnich tak ciepłych weekendów w tym roku. Już teraz, w niektórych rejonach Polski, przy gruncie odnotowano ujemne temperatury. W nocy z czwartku na piątek (7/8 października) w Białymstoku przy gruncie było -6°C. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia, na północnym zachodzie kraju termometry wskażą 14°C. Z każdym kolejnym dniem temperatura będzie spadać. W czwartek (14 października) na termometrach zobaczymy w dzień 7 st. C w Olsztynie, 8 st C w Kielcach i Białymstoku, 9 st C w Lublinie, do 12 st C w Szczecinie, Zielonej Górze i Poznaniu. W nocy na południu kraju -1°C, w centrum 2°C, przy gruncie o kilka stopni mniej.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.10.2021

Kiedy spadnie śnieg?

Póki co śnieg może pojawiać się w górach. A kiedy zawita na niziny? Według długoterminowych prognoz pogody, śnieg w 2021 roku może pojawić się nieco szybciej niż w ubiegłych latach. Synotycy przewidują, że pierwsze opady śniegu mogą wystąpić w listopadzie, choć istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się to jeszcze z końcem października. Może się zatem okazać, że początek zimy 2021 może być chłodniejszy niż w poprzednich latach.

Nasi Partnerzy polecają