wyż, pogoda, polska, prognoza

i

Autor: GRAFIKA SE Mariusz Trocewicz Potężny wyż z Rosji zdominuje Polskę! Jaką przyniesie pogodę?

Potężny wyż znad Rosji podzieli Polskę. Jaką przyniesie pogodę?

2021-10-06 10:32

Pogoda dla Polski, prognoza. Potężny wyż ze wschodu namiesza w pogodowej aurze w całym kraju. Podczas gdy od środy (06.10.2021) w części kraju zacznie padać deszcz, druga połowa pozostanie słoneczna jeszcze do kolejnego tygodnia. Jaka będzie pogoda w Twoim regionie? Sprawdź prognozę na se.pl.

Pogoda dla Polski. Prognoza pogody na najbliższe dni pokazuje ciekawą tendencję: wschodni wyż podzielił Polskę niemal na pół! Chodzi o potężny wyż, który króluje obecnie nad Rosją (według prognoz portalu TwojaPogoda.pl - sięga tam nawet 1045 hPa!). Jego wpływ odczujemy już od dziś, połowę kraju spowiją chmury i opady deszczu, podczas gdy druga pozostanie słoneczna. Jak będzie w Twoim regionie?

Zobacz też: Zmiana czasu z letniego na zimowy 2021

Pogoda w Polsce. Potężny wyż znad Rosji podzieli kraj niemal na pół. Co przyniesie?

Okazuje się, że aż do końca weekendu rosyjski wyż nie dopuści do wschodnich regionów Polski deszczowych chmur. Najbliższe opady deszczu w województwach: warmińsko-mazurskim (Olsztyn), lubelskim (Lublin), podlaskim (Białystok), czy podkarpackim (Rzeszów), pojawią się dopiero na początku następnego tygodnia, podczas gdy cała zachodnia ściana będzie spowita chmurami i opadami do ok. 10/20 mm. Najwięcej chmur i opadów deszczu, w trakcie najbliższych kilku dni, będzie w pasie obejmującym województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, zachodnią część mazowieckiego, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, śląskie i część małopolskiego.

W piątek (8.10) wschodni wyż zacznie dominować także zachód, rozpędzając chmury również na pozostałym obszarze Polski. Końcówka tygodnia i weekend zapowiadają się więc słonecznie niemal w całym kraju.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają