Boże Narodzenie i sylwester będą fatalne! Prognoza pogody przeraża

i

Autor: Visor69/cc0/Pixabay.com Boże Narodzenie i sylwester będą fatalne! Prognoza pogody przeraża

Boże Narodzenie i sylwester będą fatalne! Prognoza pogody przeraża

2021-12-19 6:00

Prognoza pogody na Boże Narodzenie i sylwestra 2021 nie zapowiada się zbyt dobrze, jeśli marzą nam się śnieżne święta. Mimo że jeszcze w połowie przyszłego tygodnia w całej Polsce spodziewane są opady śniegu i nawet w dzień chwyci mróz, to pogoda na Boże Narodzenie 2021 zmieni się o 180 stopni. Z kolei pogoda na sylwestra 2021 zapowiada się słodko-gorzko.

Spis treści

  1. Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz! 

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Opady śniegu przed wigilią (piątek 24 grudnia). Czy to wystarczy?

Pogoda na Boże Narodzenie 2021 raczej nie pozwoli nam na odczuwanie magii świat. Choć jak informuje pogoda.interia.pl, jeszcze 21-22 grudnia przez Polskę będą przechodziły opady śniegu, a w całym kraju będą panować ujemne temperatury, to kilka dni później nie będziemy już o tym pamiętać. Biały puch być może utrzyma się gdzieniegdzie do wigilii (piątek 24 grudnia), bo śnieg poprószy na Podkarpaciu, a w północno-wschodniej Polsce może być niewielki mróz (minus 1-2 stopnie), to na pozostałym obszarze kraju słupki rtęci skoczą powyżej zera, w Lubuskiem może nawet spaść deszcz.

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Wielkie ocieplenie w I dzień świąt (sobota 25 grudnia)

Pogoda na Boże Narodzenie 2021 zaskoczy nas jeszcze bardziej w sobotę 25 grudnia, gdy temperatury znowu wzrosną. Jak informuje pogoda.interia.pl, w Opolskiem będzie nawet 10 stopni na plusie, a w Świętokrzyskiem 7. Zresztą cała południowa Polska znajdzie się w strefie wyjątkowo ciepłego, jak na tę porę roku, powietrza, bo w pasie od Dolnego Śląska do Małopolski będzie 4-5 stopni. W pozostałych województwach słupki rtęci pokażą 1-3 stopnie, z czego najchłodniej będzie w Pomorskiem. Pogoda na Boże Narodzenie 2021 przyniesie w tym czasie duże zachmurzenie, choć opady: deszczu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu zapowiadane są tylko w południowo-wschodniej Polsce i na Podlasiu.

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. II dzień świąt ciepły i... zimny (niedziela 26 grudnia)

Pogoda Boże Narodzenie 2021 przyniesie wysokie temperatury również w niedzielę 26 grudnia, choć nie w całej Polsce. Jak informuje pogoda.interia.pl, w II dzień świąt będzie wyjątkowo ciepło w pasie od Dolnego Śląska po Podkarpacie, gdzie termometry pokażą 3-6 stopni. Trzy słupki rtęci również w Świętokrzyskiem, za to chłodniej na pozostałym obszarze kraju. W zachodniej, centralnej i wschodniej części Polski 1-2 stopni, ale za to w północno-wschodnich województwach znacznie chłodniej, bo pojawią się ujemne temperatury. Najzimniej na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach - minus 3 stopnie. Praktycznie w całym kraju duże zachmurzenie, choć przelotne opady zapowiadane są tylko w Zachodniopomorskiem, Wielkopolsce i województwie lubuskim.

Dalsza część tekstu POD QUIZEM.

Czytaj też: Prognoza pogody aż do kwietnia. Jak długo potrwa zima? Eksperci odpowiadają!

Pogoda na sylwestra 2021. Duże opady śniegu (piątek 31 grudnia)

Pogoda na sylwestra 2021 to to ponowny atak zimy. Jak informuje pogoda.interia.pl, prawie w całej Polsce można się spodziewać dużych lub przelotnych opadów śniegu, które ominą jednak północno-wschodnią część kraju. Temperatura nie pozwoli, by białych puch utrzymał się na dłużej wszędzie. W zachodniej i południowej Polsce słupki rtęci pokażą zero lub minus jeden stopień, ale im dalej na wschód, tym będzie chłodniej. Minus dwa stopnie pokażą termometry w pasie od Pomorza, po Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie, Świętokrzyskie i Podkarpackie. Pogoda na sylwestra 2021 sprawi, że jeszcze zimniej na Warmii i Mazurach, na Mazowszu i w Lubelskiem, gdzie będą minus 3 stopnie. Jeszcze większy mróz na Podlasiu. W nocy mroźno już w całej Polsce, choć pogoda na sylwestra 2021 zmieni się drastycznie w ciągu kolejnych kilku godzin - w sobotę 1 stycznia 2022 r. na większości obszaru kraju dodatnie temperatury, w Pomorskiem nawet 4 stopnie na plusie.

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz! 

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Magia świąt w Fordonie! Trwa Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy
Nasi Partnerzy polecają