Załamanie pogody przed Bożym Narodzeniem! Znamy daty. Wszystko się zmieni

i

Autor: Pixabay.com / reprodukcja SE Załamanie pogody przed Bożym Narodzeniem! Znamy daty. Wszystko się zmieni

Załamanie pogody przed Bożym Narodzeniem! Znamy daty. Wszystko się zmieni

2021-12-17 22:00

Załamanie pogody w Polsce ma nastąpić jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Wiemy, kiedy to się stanie. Najnowsze prognozy synoptyków nie zostawiają cienia wątpliwości. Kiedy czeka nas zmiana pogody w Polsce? Jak ma wyglądać tydzień, który zwieńczy bożonarodzeniowy weekend? Odpowiedzi na najważniejsze pytania o prognozę pogody znajdziesz w tym artykule na www.se.pl!

Załamanie pogody spodziewane jest w Polsce na początku nadchodzącego tygodnia. Oznacza to, że zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem w naszym kraju może zrobić się zdecydowanie chłodniej. Przyjdą nie tylko mrozy, ale i intensywne opady śniegu. Z najnowszych prognoz wynika, że szanse na białe święta w wielu polskich miastach znacząco rosną. Jak będzie zmieniać się pogoda przez najbliższe dni? Już teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o prognozowanych ostrzeżeniach pierwszego stopnia przed marznącymi opadami oraz intensywnymi opadami śniegu. Na razie dotyczą one tylko południa kraju, m.in. Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Musimy być jednak przygotowani na podobne zmiany aury również w innych regionach. W poniedziałek, 20 grudnia 2021 roku, zacznie napływać do nas zdecydowanie zimniejsze powietrze. Od wtorku, 21 grudnia, w większości województw możemy zapomnieć o dodatnich temperaturach. Kalendarzowa zima najłagodniej rozpocznie się na zachodzie kraju. Północny wschód i obszary górskie dosłownie zamarzną!

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Już niebawem zapomnimy o ciepłym końcu jesieni i będziemy mierzyć się z zimą z prawdziwego zdarzenia, z opadami śniegu oraz mrozami. Temperatura miejscami może spaść na terenie Polski do -10 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie zrobi się również biało, a z każdym dniem zaśnieżonych regionów ma przybywać. Jeżeli marzyliście o białych świętach, tuż przed Bożym Narodzeniem szanse na to wyraźnie wzrosną.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany