Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

2021-11-25 21:45
Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Święta Bożego Narodzenia 2021 już za miesiąc. Przez ten czas pogoda w Polsce ma zmienić się diametralnie. Kiedy zima zacznie się na dobre, miliony Polaków będą zastanawiać się, czy Boże Narodzenie 2021 okaże się białe. Czy Polska zostanie przykryta śniegiem przed Wigilią? Co mówią na ten temat najnowsze długoterminowe prognozy pogody? Sprawdźcie szczegóły w tym artykule na www.se.pl!

Święta Bożego Narodzenia 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Jaka w Boże Narodzenie będzie pogoda w Polsce? Czy Wigilia okaże się bajkowa? A może w tym wyjątkowym czasie ponownie czeka nas aura jak z koszmarów? Przez lata zdążyliśmy przyzwyczaić się, że w Boże Narodzenie jest chłodno i deszczowo. Plucha bądź topniejący śnieg z pewnością nie są wymarzonymi scenariuszami. Co mówi więc najnowsza eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na grudzień 2021 roku? - Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy - podają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak widać, synoptycy z IMGW nie przewidują jeszcze prognoz na konkretne dni w okresie świątecznym. Wnioskujemy jednak, że opady są wielce prawdopodobne. Dalszą część artykułu znajdziesz pod galerią zdjęć oraz pogodowym materiałem wideo.

Długoterminowe prognozy pogody dla Polski, obejmujące również końcówkę grudnia i Boże Narodzenie 2021, często wspominają o zjawisku "La Nina". Szerzej opisaliśmy je w osobnym artykule [TUTAJ]. Właśnie z uwagi na wspomniane zjawisko, zima 2021 na wschodzie Europy, m.in. w Polsce, ale i na Ukrainie, Białorusi czy w Rosji, ma być wyjątkowo mroźna. Z amerykańskiego modelu opracowanego przez portal "AccuWeather" oraz synoptyków Tylera Roysa i Alana Repperta wynika, że syberyjskie temperatury odczuje głównie wschodnia Polska. Oznaczać to może zimne i śnieżne Święta Bożego Narodzenia w 2021 roku.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE