Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Boże Narodzenie 2021. W Polsce będzie śnieg? Pogoda jeszcze nas zaskoczy! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

2021-12-16 11:30

Święta Bożego Narodzenia 2021 już za niespełna dwa tygodnie. Przez ten czas pogoda w Polsce ma zmienić się diametralnie. Czy będzie nam towarzyszyć zimowa aura? Miliony Polaków zastanawiają się, czy Boże Narodzenie 2021 okaże się białe. Czy Polska zostanie przykryta śniegiem przed Wigilią? Co mówią na ten temat najnowsze długoterminowe prognozy pogody na Boże Narodzenie 2021? Sprawdźcie szczegóły na www.se.pl!

Święta Bożego Narodzenia 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Jaka w Boże Narodzenie będzie pogoda w Polsce? Czy Wigilia okaże się bajkowa? A może w tym wyjątkowym czasie ponownie czeka nas aura jak z koszmarów? Przez lata zdążyliśmy przyzwyczaić się, że w Boże Narodzenie jest chłodno i deszczowo. Plucha bądź topniejący śnieg z pewnością nie są wymarzonymi scenariuszami. Co mówi więc eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na cały grudzień 2021 roku? - Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy - podają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak widać, synoptycy z IMGW nie przewidują żadnych szokujących prognoz na długo wyczekiwane dni w okresie świątecznym. Wnioskujemy jednak, że opady śniegu są wielce prawdopodobne. Warunkiem jest tu niska temperatura. Dalszą część artykułu znajdziesz pod galerią zdjęć oraz pogodowym materiałem wideo.

Pogoda na Boże Narodzenie 2021 to fraza coraz częściej wyszukiwana przez internautów w przeglądarkach. Jedna z niepokojących prognoz mówi o gwałtownej zmianie pogody tuż przed świętami. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Pogoda w Polsce gwałtownie zaskoczy tuż przed Bożym Narodzeniem! Wielu się tego obawiało.

Długoterminowe prognozy pogody dla Polski, obejmujące również końcówkę grudnia i Boże Narodzenie 2021, często wspominają o zjawisku "La Nina". Szerzej opisaliśmy je w osobnym artykule [TUTAJ]. Właśnie z uwagi na wspomniane zjawisko, zima 2021 na wschodzie Europy, m.in. w Polsce, ale i na Ukrainie, Białorusi czy w Rosji, ma być wyjątkowo mroźna. Z amerykańskiego modelu opracowanego przez portal "AccuWeather" oraz synoptyków Tylera Roysa i Alana Repperta wynika, że syberyjskie temperatury odczuje głównie wschodnia Polska. Oznaczać to może zimne i śnieżne Święta Bożego Narodzenia w 2021 roku.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Zima w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany