Pogoda w Polsce gwałtownie zaskoczy tuż przed Bożym Narodzeniem! Wielu się tego obawiało

i

Autor: Pixabay.com Pogoda w Polsce gwałtownie zaskoczy tuż przed Bożym Narodzeniem! Wielu się tego obawiało

Pogoda w Polsce gwałtownie zaskoczy tuż przed Bożym Narodzeniem! Wielu się tego obawiało

2021-12-15 11:45

Pogoda w Polsce na moment przed Bożym Narodzeniem ma przynieść masę niespodzianek. Nie wszystkie będą należały do przyjemnych. Czy wróci siarczysty mróz? Święta okażą się białe? A może znów sanie Mikołaja będą sunęły po zabłoconym asfalcie? Najnowsze prognozy pogody mówią, że aura tuż przed Bożym Narodzeniem zdąży się jeszcze wyraźnie zmienić. O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl!

Pogoda w Polsce w grudniu 2021 roku zmienia się jak w kalejdoskopie. Były już siarczyste mrozy, które dały się we znaki mieszkańcom całego kraju. Teraz mamy do czynienia z ociepleniem, a śnieg zdążył stopnieć niemal wszędzie. Różnice temperatur w skali tygodnia potrafią sięgać nawet przeszło 20 stopni Celsjusza. Tymczasem najnowsze prognozy synoptyków zapowiadają kolejną zmianę aury. Czym zaskoczy nas pogoda tuż przed Bożym Narodzeniem? Święta będą śnieżne i mroźne? Wiele na to wskazuje! Mróz odpuścił w Polsce zaledwie na kilka dni i ma wrócić z jeszcze większą siłą! Możliwe są również intensywne opady śniegu w naszym kraju. Tego obawiali się kierowcy, szczególnie ci, którzy na świąteczne spotkania z rodziną zamierzają dojechać samochodami z odległych miejsc. Jakich dokładnie warunków należy się spodziewać przed Bożym Narodzeniem?

Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem i materiałem wideo.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Pogoda w Polsce zmieni się przed Bożym Narodzeniem! [PROGNOZA]

Choć w niektórych polskich miastach w trwającym tygodniu słupki rtęci mogą dojechać do nawet dziesiątej kreski nad zerem, tuż po weekendzie nad naszym krajem zacznie dominować chłodne powietrze znad północy kontynentu. Wrócą mrozy oraz opady śniegu. Największe szanse na białe święta mają mieszkańcy wschodnich regionów Polski oraz terenów górzystych na południu. Mróz będzie jednak ciążył nam wszystkim. Miejscami temperatura może spaść nawet do -18 stopni Celsjusza! Warunki na drogach będą trudne. Należy liczyć się z tym, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyda stosowne ostrzeżenia. Służby już teraz apelują do kierowców zachowanie szczególnej ostrożności.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Czeka nas upadek rządu polskiego?! Jasnowidz Jackowski miał wizję
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany