Wielkie ocieplenie w Polsce! To będzie szok. Wszystko roztopi się w mgnieniu oka

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Wielkie ocieplenie w Polsce! To będzie szok. Wszystko roztopi się w mgnieniu oka

Wielkie ocieplenie w Polsce! To będzie szok. Wszystko roztopi się w mgnieniu oka

2021-12-14 18:30

Wielkie ocieplenie zaczniemy odczuwać w Polsce już niebawem. Pogoda w całym kraju zmieni się nie do poznania! Kiedy zrobi się naprawdę ciepło? Śnieg roztopi się błyskawicznie, a na kolejną jego porcję przyjdzie nam trochę poczekać. Co zapowiadają synoptycy na najbliższe dni? Prognozę pogody dla Polski znajdziesz w tym artykule na www.se.pl.

Wielkie ocieplenie w Polsce. To będzie szok. Wszystko roztopi się w mgnieniu oka

Jak informuje pogoda.interia.pl, pogoda przyniesie wielkie ocieplenie w Polsce już dziś w nocy, bo na większości obszaru kraju można się spodziewać dodatnich temperatur, tj. 1-2 stopni. Co więcej, również w nocy wyższym temperaturom będą jeszcze towarzyszyć opadu deszczu. Jeszcze cieplej niż we wtorek będzie w środę, bo słupki rtęci pokażą od 3 do nawet 8 stopni. Najwyższa temperatura o tej porze roku tradycyjnie w województwie zachodnio-pomorskim, dwie kreski mniej w pasie od Pomorza, przez Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskę, Lubuskie i Dolny Śląsk. Pięć stopni ciepła pokażą termometry na Warmii i Mazurach, a na pozostałym obszarze 3-4 słupki rtęci na plusie - najchłodniej w południowo-wschodniej w Polsce. Przez cały dzień będzie występować duże zachmurzenie, ale przelotnych opadów deszczu mogą się tylko spodziewać mieszkańcy północnej Polski i Podkarpacia.

Dalsza część tekstu POD QUIZEM.

Wielkie ocieplenie w Polsce. To będzie szok. Wszystko roztopi się w mgnieniu oka

Jak informuje pogoda.interia.pl, wielkie ocieplenie w Polsce potrwa do niedzieli włącznie, ale jego kulminacją będzie najbliższy czwartek. 16 grudnia w całym kraju będzie 4-8 stopni na termometrach, a praktycznie we wszystkich województwach, wyłączając podkarpackie, może się na dłużej pojawić tak wyczekiwane słońce, którego nie zabraknie zwłaszcza w zachodniopomorskiem. Na pozostałym obszarze Polski trzeba się ponadto przygotować na przelotnie opady deszczu. Najchłodniej w Rzeszowie i okolicach oraz w Świętokrzyskiem, gdzie będą 4 słupki rtęci na termometrach. Za to 8 kresek pokażą one nie tylko w północno-zachodniej części kraju, ale również w Wielkopolsce, ale tylko jeden stopień mniej będzie na Pomorzu, Kujawach i w Lubuskiem. W kolejnych dniach kilka stopni powyżej zera, choć głównie w zachodniej części kraju. Wielkie ocieplenie w Polsce najszybciej skończy się we wschodnich i w południowo-wschodnich województwach, gdzie będzie też najwięcej chmur.

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Drożyzna na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie. Pajda ze smalcem i ogórkiem 22 złote, grzaniec 200 ml za 10 złotych
Nasi Partnerzy polecają