imgw, prognoza pogody, zima w Polsce

i

Autor: mgorecki Zima w Polsce. Idzie drugie uderzenie!

Idą arktyczne mrozy! Zima uderza w Polskę. Ile to potrwa? [PROGNOZA POGODY]

2021-12-20 17:26

Arktyczne mrozy uderzają w Polskę. Idzie ogromna zmiana w pogodzie i drugie już uderzenie zimy w tym roku. W tym tygodniu (20-24 grudnia) każdego kolejnego dnia pokrywa śniegu będzie się powiększać i zajmować kolejne regiony kraju. Termometry zwariują! W nocy możemy odnotować nawet -11 stopni Celsjusza, co istotnie przełoży się na warunki na drogach. Sprawdź prognozę pogody na se.pl.

Arktyczne mrozy uderzą w Polskę! Wraca zima, śnieg i... komplikacje [prognoza pogody 20-24 grudnia]

Prognoza pogody: Do Polski zbliżają się arktyczne mrozy, które zupełnie odmienią pogodową aurę z ostatnich dni. Czeka nas drugie uderzenie zimy w tym roku: i zapowiada się poważnie. Synoptycy IMGW tłumaczą, że w tym tygodniu nad Polska od zachodu rozbudowywał się będzie wyż rozciągający się od Wysp Brytyjskich przez centralną część kontynentu po Bałkany. Z północy do kraju napływają masy powietrza arktycznego i to one odpowiadają za powrót zimy. Jaka będzie pogoda w tym tygodniu (20-24 grudnia)?

Zobacz też: Boże Narodzenie i sylwester będą fatalne! Prognoza pogody przeraża

Sonda
Nosisz okulary przeciwsłoneczne zimą?

Prognoza pogody: 20-24 grudnia. Do Polski wraca zima

Michał Ogrodnik, specjalista z IMGW, w rozmowie z PAP informując o powrocie arktycznego, mroźnego powietrza przestrzegł m.in. kierowców. Już w poniedziałek (20.12.2021) notujemy opady śniegu (najwięcej na północnym wschodzie), które utrzymają się przez znaczną część nocy w niemal całym kraju, a przy spadku temperatury - w nocy z poniedziałku na wtorek nawet do -11 stopni Celsjusza - rano spowodują duże utrudnienia na drogach. 

We wtorek (21.12.2021) śnieg pojawi się już w całej Polsce, włączając w to zachodnie krańce. W środę i czwartek (22-23.12.2021) śniegu jeszcze dopada. Pokrywa śnieżna powinna sięgać od 1 do 5 cm, a miejscami na północy i krańcach południowych powyżej 5 cm.

Ostrzeżenia IMGW dotyczą jak dotąd większości regionów kraju, przestrzegają przed marznącymi opadami i zostały wydane do środy (22.12.2021). Zdaniem synoptyków IMGW, ochłodzenie powinno nam towarzyszyć do piątku - a zatem do Wigilii. Trudno oszacować, czy w tym roku będziemy mieć do czynienia z prawdziwie zimowymi i śnieżnymi świętami, ale jak dotąd - wszystko na to wskazuje. 

Polecamy: Pierwszy dzień zimy. Kiedy wypada? Kiedy zaczyna się zima kalendarzowa i astronomiczna?