Wichury do 75 km/h i ocieplenie. Optymistyczna prognoza pogody 14.02.2022

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie Ilustracyjne Wichury do 75 km/h i ocieplenie. Optymistyczna prognoza pogody 14.02.2022

Śnieg, ocieplenie i wichury do 75 km/h! W poniedziałek pogoda zaskoczy [Prognoza pogody 14.02.2022]

2022-02-14 7:35

Prognoza pogody na poniedziałek, 14 lutego. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają wątpliwości W walentynki pogoda będzie nam sprzyjać. W wielu regionach Polski na termometrach znajdziemy bardzo przyjemne wartości. Gdzieniegdzie spadnie śnieg i powieje silny wiatr. Pogoda na dziś (14.02.2022) poniżej.

Pogoda na poniedziałek, 14 lutego. Wichury i ocieplenie w Polsce

Prognoza pogody na poniedziałek (14.02.2022) wielu poprawi nastrój. Jeżeli planowaliście walentynkowy spacer, to mamy dobre wieści. Prognoza IMGW jest wyjątkowo korzystna. Najbliższe godziny przyniosą słońce i przyjemne temperatury. Spójrzmy na szczegóły, które w poniedziałek będą nam towarzyszyć. - W dzień pogodnie. W Bieszczadach możliwy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów śniegu - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Prognoza pogody na poniedziałek, 14 lutego. Temperatura i wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w poniedziałek (14.02.2022) temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 3°C na północnym wschodzie, około 7°C w centrum, do 10°C na zachodzie. Wiatr powinien być słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach na zachodzie i południu do 55 km/h, południowy. Gdzie trzeba będzie uważać?

- W obszarach podgórskich Bieszczad porywy wiatru do 60 km/h, w kotlinach sudeckich do 65 km/h, na szczytach Sudetów do 70 km/h, a w Bieszczadach do 75 km/h - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś, 14 lutego. Noc z poniedziałku na wtorek

Jak podaje IMGW, w nocy we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i tam miejscami słabe opady deszczu, lokalnie możliwy marznący deszcz, powodujący gołoledź. W Karpatach miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C na wschodzie, około 0°C w centrum, do 3°C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -7°C. - Wiatr słaby, okresami umiarkowany, nad morzem dość silny, południowy i południowo-zachodni. W obszarach podgórskich Sudetów i Bieszczad porywy wiatru do 60 km/h, na szczytach Beskidów do 70 km/h - wyjaśniają eksperci IMGW. Warto na bieżąco sprawdzać komunikaty meteo.

Sonda
Jak często korzystasz z aplikacji pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają