Wichury osłabną, ale we wtorek pojawi się to! Eksperci IMGW nie mają wątpliwości [Prognoza pogody 22.02.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury osłabną, ale we wtorek pojawi się to! Eksperci IMGW nie mają wątpliwości [Prognoza pogody 22.02.2022]

Wichury osłabną, ale we wtorek pojawi się to! Eksperci IMGW nie zostawiają złudzeń [Prognoza pogody 22.02.2022]

2022-02-22 8:08

Prognoza pogody na wtorek (22 lutego) opublikowana na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zawiera dobre i złe wieści. Wprawdzie wichury nieco osłabną, ale niektóre regiony są narażone na nieprzyjemne opady. Wiemy, gdzie 22.02.2022 będzie najgorzej. Szczegółowa pogoda na dziś poniżej.

Pogoda na jutro (wtorek 22.02.2022) tylko nieznacznie poprawia nam humory. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w najnowszej prognozie, Europa Północna i Wschodnia będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Polska będzie pomiędzy tym klinem a niżem z rejonu Zatoki Fińskiej. Z zachodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć. Coraz częściej pytacie nas, kiedy wichury dadzą nam spokój. W tej kwestii jest o wiele lepiej niż na samym początku tygodnia. Niestety są inne powody do zmartwień. - We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, na wschodzie i Pomorzu deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w górach od 3 cm do 8 cm - informuje IMGW.

Czytaj też: Franklin przyniósł pogodową masakrę w Polsce. Wichury i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy to się skończy

Prognoza pogody na wtorek. Temperatura i wichury 22.02.2022

We wtorek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie spodziewają się minusowych temperatur. Co z wiatrem? Będzie wyraźnie słabszy niż dzień wcześniej, ale gdzieniegdzie trzeba będzie zachować ostrożność. Dotyczy to w pierwszej kolejności terenów górzystych.

- Temperatura maksymalna od 1 stopnia na północnym wschodzie do 6 stopni na zachodzie i południu. W obszarach podgórskich Karpat około 0 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem i w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 22-23 lutego

W nocy z wtorku na środę (22-23.02.2022) zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami oraz na zachodzie z opadami deszczu, a na pozostałym obszarze deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm w Sudetach Zachodnich. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 10 cm w górach. Temperatura minimalna od -3°C do 3°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około -5°C. - Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu silny, od 40 km/h do 50 km/h, na zachodzie kraju porywisty, południowy i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 60 km/h i w Sudetach do 110 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - ostrzega IMGW. W środę kolejne załamanie pogody. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut