Franklin przyniósł pogodową masakrę w Polsce. Wichury i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy to się skończy

i

Autor: KM PSP w Toruniu / Zdjęcie ilustracyjne Franklin przyniósł pogodową masakrę w Polsce. Wichury i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy to się skończy

Franklin przyniósł pogodową masakrę w Polsce. Wichury i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy to się skończy

2022-02-21 8:36

Franklin to imię wichury, która od poniedziałku (21.02.2022) niepokoi Polaków. Jeszcze na dobre nie otrząsnęliśmy się po pogodowym armagedonie, który nawiedził nas w miniony weekend, a kolejne godziny znów dają nam w kość. Wichura Franklin powoduje zniszczenia i utrudnienia komunikacyjne. Kiedy to się skończy? Meteorolodzy ujawniają daty i godziny.

Wichura Franklin od wczesnych godzin porannych wykazuje nieprzyjemną aktywność. Prognoza pogody na kolejne godziny nie zostawia żadnych złudzeń. Początek tygodnia nie przyniesie upragnionego wytchnienia. IMGW podaje, że w poniedziałek prędkość wiatru przypomni nam najgorsze momenty początku 2022 roku. - Wiatr na ogół dość silny, w porywach do 70 km/h, przejściowo do 90 km/h; nad morzem silny i bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h; południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 110 km/h, w Sudetach do 130 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy na stronie Instytutu. Najgorzej będzie o poranku. Do godzin południowych spodziewajmy się konkretnych utrudnień, powalonych drzew i zerwanych dachów. Do tego burze i nieprzyjemne opady deszczu, gdzieniegdzie także odczuwalne ochłodzenie. Najważniejsze jest pytanie - kiedy ten pogodowy koszmar się skończy? Na szczęście tutaj mamy dla was powiew optymizmu.

Czytaj też: Gdzie są wichury w Polsce 21.02.2022? Tutaj przechodzą burze i wieje silny wiatr w Polsce. Mapa i radar wiatru online na żywo

Wichura Franklin w Polsce. Ostrzeżenia IMGW 21.02.2022

Niemal w całym kraju IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wyjątkiem są jedynie województwa podlaskie, lubelskie i część mazowieckiego. Na północy mamy drugi stopień alertu Instytutu. Niektóre z ostrzeżeń obowiązują do późnego wieczora. Czy to oznacza, że przez cały dzień będziemy się zmagać z pogodowym armagedonem? Na szczęście eksperci z serwisu twojapogoda.pl wlewają w nas odrobinę optymizmu.

- Najwcześniej wichura pojawiła się na zachodzie, już nad ranem i jej największa siła utrzyma się aż do godzin południowych. Następnie wiatr zacznie słabnąć, jednak przestanie stanowić niebezpieczeństwo dopiero późnym popołudniem i wczesnym wieczorem - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

- W centrum kraju apogeum wichury spodziewane jest w godzinach południowych i wczesno popołudniowych. Spokojnie zrobi się dopiero wieczorem. Najpóźniej największe porywy wiatru odnotowane będą na wschodzie, dopiero po południu. Tam również wichura ustąpi wieczorem - dodają autorzy serwisu twojapogoda.pl. We wtorek spodziewamy się jednego dnia odpoczynku od wichur, ale już w środku tygodnia pogoda znów da o sobie znać. Synoptycy spodziewają się wiatru, wiejącego z prędkością do 90 km/h. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco w naszym pogodowym serwisie. Zalecamy regularne odświeżanie komunikatów meteo IMGW oraz Alertów RCB.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany