Pogoda na 26.11.2021. Załamanie pogody! Intensywne opady śniegu. Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW [26.11.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 26.11.2021. Załamanie pogody! Intensywne opady śniegu. Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW / zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 26 listopada. Załamanie pogody! Intensywne opady śniegu. Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW [26.11.2021]

2021-11-26 7:15

Pogoda na piątek (26 listopada 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o zdecydowanym pogorszeniu pogody. W piątek będzie padał śnieg, a jak wynika z prognozy zagrożeń meteo IMGW, intensywne opady śniegu mogą wystąpić niemal w całej Polsce. Szykowane jest ostrzeżenie pierwszego stopnia. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś poniżej.

Pogoda na dziś, 26.11.2021. Załamanie pogody! Intensywne opady śniegu. Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW [26.11.2021]

Jak informuje IMGW, Skandynawia, częściowo wschodnia i centralna Europa oraz Basen Morza Śródziemnego są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju wyżu z rejonu Morza Czarnego. Od północy nasuwa się zatoka niżu znad Finlandii. Z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Napływa powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze za frontem.

Polecamy: Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia

Jaka będzie pogoda w piątek, 26.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (26 listopada) zapowiadane jest pogorszenie pogody. Od południa zacznie napływać chłodne powietrze, które przyniesie ze sobą opady mokrego śniegu i deszczu. Śnieg może padać także w weekend i na początku przyszłego tygodnia.

W piątek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Suma opadów na południu kraju do 10 mm - 15 mm. Na południu Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm - 10 cm.

Intensywne opady śniegu. Prognozowane zagrożenie meteo

Według prognozy zagrożeń meteo niemal cała Polska (z wyjątkiem Podkarpacia i Łódzkiego) może zostać objęta alertem pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenie miałoby obowiązywać od godzin porannych w piątek, 26 listopada do sobotniego (27 listopada) poranka. Może wystąpić też ostrzeżenie przed oblodzeniem.

Jaka będzie temperatura 26.11.2021?

W piątek zdecydowane ochłodzenie.

- Temperatura maksymalna od 1 do 6 st., na wschodzie Podkarpacia do 7 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-zachodni - czytamy na stronie IMGW.

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, w nocy prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na krańcach południowo-wschodnich i na Pomorzu Zachodnim początkowo deszczu. Suma opadów na południu i wschodzie kraju do 10 mm - 15 mm. Od Podlasia po Górny Śląsk i Małopolskę przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm - 10 cm. Gdzieniegdzie na zachodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2°C do 2°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-wschodni.

Polecamy: Kometa Leonard zbliża się do Ziemi! To jedno z najbardziej wyczekiwanych zjawisk tego roku

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany