IMGW: Intensywne opady śniegu w 14 województwach! Daty wywołały panikę

i

Autor: Pixabay.com IMGW: "Intensywne opady śniegu w 14 województwach"! Daty wywołały panikę

IMGW: "Intensywne opady śniegu w 14 województwach"! Daty wywołały panikę

2021-11-24 22:23

IMGW prognozuje olbrzymią zmianę pogody w Polsce jeszcze w tym tygodniu! Ostrzeżenia pierwszego stopnia, które mają zacząć obowiązywać już za moment, mówią o "intensywnych opadach śniegu". Eksperci zapowiadają, że alertami objętych zostanie aż 14 województw. Kierowcy masowo ruszyli do najbliższych punktów wymiany opon. Gdzie i kiedy należy spodziewać się śniegu? Jaka pogoda czeka nas w Polsce w nadchodzących dniach? W tym artykule na www.se.pl odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania!

IMGW prognozuje żółte alerty dla aż 14 spośród 16 województw. Pogoda w Polsce da w kość, szczególnie kierowcom. Zapowiadane są "intensywne opady śniegu"! Jeszcze w tym tygodniu poczujemy prawdziwą zimę. Wspomniane ostrzeżenia pogodowe, zależnie od regionu, mają obowiązywać między piątkiem a niedzielą. Konkretne daty dla każdego z województw znajdziesz pod materiałem wideo oraz galerią zdjęć. Prognoza pogody IMGW jest jednoznaczna. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że tegoroczna zima nadchodzi wielkimi krokami. Gdzieniegdzie wyraźnie spadnie temperatura, co może stanowić przyczynę niebezpiecznych oblodzeń. Kiedy dokładnie ma zrobić się biało w Waszych regionach? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Nie zapomnijcie o bezpieczeństwie swoim i bliskich oraz wymianie ogumienia. Niekiedy warto zdjąć nogę z gazu przy panujących obecnie warunkach.

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara

Ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu w Polsce. Kiedy i gdzie spadnie śnieg?

  • Ostrzeżenia prognozowane od piątku, 26 listopada 2021 roku - województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, opolskie;
  • Ostrzeżenia prognozowane od soboty, 27 listopada 2021 roku - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • Ostrzeżenia prognozowane od niedzieli, 28 listopada 2021 roku - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie;
  • Brak prognozowanych ostrzeżeń - województwa: łódzkie, podkarpackie.
Sonda
Czy wymieniłeś/aś już opony w samochodzie?

IMGW przypomina, że z wydawanymi ostrzeżeniami pogodowymi nie ma żartów. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w opisie żółtego alertu pogodowego.

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają