Uderzenie zimy w Polsce jeszcze w tym tygodniu! Już wiemy, kiedy ma zrobić się biało

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Uderzenie zimy w Polsce jeszcze w tym tygodniu! Już wiemy, kiedy ma zrobić się biało

Uderzenie zimy w Polsce jeszcze w tym tygodniu! Już wiemy, kiedy ma zrobić się biało

2021-11-23 16:15

Zima 2021 oficjalnie rozpocznie się dopiero w drugiej połowie grudnia. Jej obecność odczujemy jednak zanim nadejdzie nowa kalendarzowa pora roku. Jeszcze w listopadzie czekają nas opady śniegu. W Polsce ich intensywność może być różna, zależnie od regionu. Zdaniem synoptyków pogoda ma zaskoczyć niedowiarków już w trwającym tygodniu. Kiedy spodziewane są opady śniegu? O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl.

Zima w Polsce ma zagościć już pod koniec listopada i wyraźnie odmienić aurę za naszymi oknami. Wiele osób zastanawia się, kiedy ma spaść śnieg. Jak intensywnie będzie sypać? Z aktualnych prognoz wynika, że początkowo nie będą to bardzo mocne śnieżyce, jednak w wielu miejscach w Polsce może zrobić się biało. Pogoda na przełomie jesieni i zimy lubi zaskoczyć, ale tym razem prognozy wydają się jednoznaczne. Od piątku, 26 listopada 2021 roku, czekają nas poważne zmiany. Zrobi się zdecydowanie chłodniej. Od tego dnia bardzo prawdopodobne są opady śniegu, które mają nasilać się w weekend. Miejscami spodziewany jest deszcz ze śniegiem. Warunki te są szczególnie niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego, tym bardziej przy wskazaniach termometrów oscylujących wokół zera stopni Celsjusza. Warto więc pamiętać o odpowiednim przygotowaniu swojego pojazdu na zimę 2021. O tej porze roku mandat grozi nie tylko kierowcom samochodów. Zobacz pięć wykroczeń, za które możesz zostać ukarany zimą!

Jak podaje IMGW, Europa północna i częściowo południowa w środę i czwartek będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Białym i Morzem Śródziemnym. Z niżami tymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować ma wyż znad pogranicza Mołdawii i Ukrainy. Polska znajdzie się na skraju wspomnianego wyżu. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w Polsce zrobi się bardziej zimowa od piątku bądź soboty. Właśnie wtedy spodziewane są opady śniegu. A czy Ty lubisz zimę? Podziel się opinią w poniższej sondzie lub napisz komentarz pod tym artykułem!

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY