Najnowsza prognoza pogody na Wielkanoc. Wszystko jest jasne. Nie będziecie zachwyceni!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Najnowsza prognoza pogody na Wielkanoc. Wszystko jest jasne. Nie będziecie zachwyceni!

Najnowsza prognoza pogody na Wielkanoc. Wszystko jest jasne. Nie będziecie zachwyceni!

2022-04-15 12:00

Najnowsza prognoza pogody na Wielkanoc. Jaka będzie pogoda w święta? Czy będą to słoneczne dni, a może spadnie deszcz lub śnieg? Wielkanoc coraz bliżej, zatem prognozy dotyczące świat wydają się być bardzo prawdopodobne. Wszystko jest jasne, wiadomo co z pogodą podczas świąt. Nie będziecie zachwyceni tym, co prezentują modele pogodowe. Szczegóły w dalszej części artykułu.

W ostatnich latach Wielkanoc w Polsce nie rozpieszczała dobrą pogodą. Jak będzie w 2022 roku? Pojawiła się najnowsza prognoza pogody na Wielkanoc. Nie będziecie zachwyceni tym, co przeczytacie. Pogoda na Wielkanoc w dużej mierze zależna będzie od antycyklonu, który powstaje nad Danią i jest coraz silniejszy. Ciśnienie w jego centrum w niedzielę to już 1030 hPa. - Wyż zapewniał nam będzie stopniową poprawę pogody już w niedzielę od zachodu kraju - czytamy na stronie fanipogody.pl.

Prognoza pogody na Wielkanoc. Spadnie śnieg

W Wielkanoc (17 kwietnia) nie unikniemy opadów. W górach możliwe opady śniegu. Na wschodzie Polski pojawią się także zanikające opady deszczu. W zachodniej części kraju będzie już słonecznie. W Lany Poniedziałek (18 kwietnia) centrum wyżu, o którym informowaliśmy wcześniej, przesunie się nad Polskę, ale zacznie słabnąć. Bardzo możliwe, że w poniedziałek deszcz oszczędzi cały kraj.

ZOBACZ TEŻ: Czy spadnie śnieg na Wielkanoc 2022? Zobacz, jak przesuwa się front! To wideo nie pozostawia złudzeń

Prognoza pogody. Na Wielkanoc ochłodzenie

Co z temperaturą w Wielkanoc? W czwartek (14 kwietnia) było bardzo ciepło. Termometry pokazywały nawet 20 stopni Celsjusza. Od piątku (15 kwietnia) zrobi się znacznie chłodniej. Na Wielkanoc będzie jeszcze zimniej. W Wielką Sobotę (16 kwietnia) prognozowana temperatura to zaledwie 4-7 stopni Celsjusza. - W wyższych partiach gór możliwy będzie całodobowy mróz - czytamy na stronie fanipogody.pl. Wielka Sobota będzie chłodna. Na wschodzie Polski słupki rtęci pokazywać będą zaledwie 2-4 stopnie Celsjusza. Noc z soboty na niedzielę przyniesie przymrozki w wielu regionach.

Jaka będzie pogoda na Wielkanoc? W niedzielę (17 kwietnia) na zachodzie kraju termometry pokażą od 8 stopni Celsjusza na wschodzie Polski do 10 stopni Celsjusza w zachodniej części kraju. W Lany Poniedziałek (18 kwietnia) natomiast 6-8 stopni we wschodniej części Polski do 10 stopni na zachodzie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Totalne załamanie pogody w Polsce. Śnieg, burze z gradem i ogromny spadek temperatur. Zrobi się paskudnie

Prognoza pogody. Po Wielkanocy zrobi się cieplej

Wygląda więc na to, że przed nami kolejne, zimne święta. Co gorsza, tuż po Wielkanocy do Polski nadejdzie... ocieplenie. Z zachodu i południowego zachodu nad region napływać zaczną cieplejsze masy powietrza. We wtorek (19 kwietnia) na południowym zachodzie będzie powyżej 15 stopni. Taka temperatura wystąpi w większości Polski już w środę (20 kwietnia). W kolejny weekend termometry w wielu miejscach kraju pokażą już ponad 20 stopni Celsjusza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na Wielkanoc 2022. Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej wizji przyszłości. Będzie wiosennie czy zimowo?

Źródło: fanipogody.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany